15 مدل از بهترین هود آشپزخانه خارجی و ایرانی [راهنمای خرید هود]

فروشگاه اینترنتی ساختمون هود بیمکث را با 28درصد تخفیف در انواع توکار یا مخفی ، مورب ، شومینه و زیرکابینتی به مشتریان گرامی عرضه می کند. هودهای آشپزخانه عموما در 4 مدل مورب ، مخفی(توکار) ، شومینه ای و جزیره و با توجه به دکوراسیون داخلی آشپزخانه و سلیقه مشتریان طراحی و در رنگ های مشکی ، سفید و استیل تولید می شوند. در این بین، حتی میتوانید از یک طراح داخلی نیز کمک بگیرید. هود مخفی نسبت به هود های دیگر هزینه ی مناسب تری دارد اما هزینه هایی که برای درست کردن محل نصب آن باید پرداخت شود را باید در نظر بگیرید که این هزینه ها را برای هود های دیگر نباید پرداخت کنید. اکثر هودها مجرای نصب دارند. این هودها کانال خروجی دارند که به فضای خارج از منزل متصل بوده و با مکش دود و بوی داخل آشپزخانه، آن را به بیرون از خانه منتقل می کنند.

هودهای آشپزخانه دارای کانالهایی هستند که هوا را به بیرون از محیط حرکت می دهند، این کانالها با استفاده از فیلترهای موجود، دود و آلودگیهای مواد غذایی را از بین میبرند. بهتر است اندازه هود شما با اجاق گاز یکی باشد تا بتواند تمام سطح اجاق گاز را پوشش داده و همه ذرات دود و مواد غذایی را جذب کند. مزیت این هودها مکش کامل بو و دود حاصل از آشپزی می باشد. اما ابعاد آشپزخانه نیز مهم است، اگر یک آشپزخانهی بسیار بزرگ دارید قاعدتا یک هود کوچک نمیتواند کاری از پیش ببرد، اگر آشپزخانهی شما دور از دسترس کامل سیستم تهویه میباشد و یا به طور کلی سیستم تهویه ندارد همچنان باید در انتخاب یک هود مناسب برای آشپزخانهی خود حساسیت به خرج بدهید. بسیاری از مدلهای هود جزیرهای یا دیواری دارای طرحهای فوق العاده زیبا هستند که میتوانند توجه هر فردی را به خود جلب کنند. این طراحی نوع جدیدی از طراحی هودهای آشپزخانه است و امروزه اکثر افراد به دنبال خرید هود مخفی هستند.

اندازه یک فاکتور مهم در خرید بهترین هود برای آشپزخانه است. عوامل مختلفی در قیمت هود تاثیرگذار هستند، به عنوان مثال، هودهای بزرگتر معمولاً قیمت بیشتری از اندازههای کوچکتر دارند و یا مدل های که دارای ویژگی های اضافی و یا طراحی منحصر به فرد هستند نیز قیمت بالاتری دارند. هود جزیره ای و هود دیواری برخی از گران ترین مدل های هود هستند، در حالی که هود زیرکابینتی معمولاً گزینه ای به صرفه تر است. هودهایی که دارای مجاری مکش هستند، بسیار مؤثرتر از آنهایی است که مجرای مکش ندارند، اما نصب آنها پیچیده تر بوده و هزینه های بیشتری به گردن شما می اندازد. این نوع هود همانطور که از نامش پیدا است، مخصوص آشپزخانههایی است که اجاق گاز روی جزیره نصب شده است. همچنین، هودهای دارای مجرا نیز معمولا با فیلترهای آلومینیومی کار می کنند که روغن را نیز به دام می اندازند، پس لازم است به صورت دوره ای هود خود را تمیز کنید. پس با خیال راحت کار را به متخصصان بسپارید. برای کسانی که می خواهند هود خود را از نظر بصری در جایی به غیر از بالای اجاق گاز نصب کنند، هود آسانسوری انتخاب بهتری است.

این مدل ها که جز متداول ترین موارد در خانه ها می باشد، به موازات اجاق گاز بالای آن نصب می شود. هود آشپزخانه یکی از لوازم ضروری و پر کاربرد در خانه است. این کالا متناسب با سایر لوازم خانگی در سیر تحول کیفی خود دستخوش تغییراتی گردیده و امروزه در قواره و اشکال زیبا خودنمایی و جلوه گری میکند. جنس شیشهای این محصول مورد علاقه آن گروه از مصرف کنندگانی است که تمایل به استفاده از لوازم خانگی شیشهای یا به اصطلاح ست کردن آنها از نظر شیشهای بودن، دارند. تمامی هودها سرو صدا دارند. هود مخفی یا توکار: هودهای مخفی کاملا درون کابینت قرار گرفته دیده و دیده نمیشوند به همین علت فضای کمتری گرفته و چون درون کابینت هستند سرو صدای کمتری دارند. اکثر شکایات مردم نیز به علت سر و صدا است. هود آشپزخانه آسانسوری که به هود تلسکوپی نیز معروف می باشد با توجه به توکار بودنشان برای دکورهایی پیشنهاد می شود که تمایل دارند هود دیده شود. هودهای مورب، طراحی مدرنتر و زیباتری نسبت به سایر هودها دارند و به سبب همین زیبایی، جزء پر فروشترین هودها در بازار میباشند. پس اگر تحمل صدای بلند را ندارید، قبل از خرید به میزان صدای تولیدی هود توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید