کفپوش لمینت و پارکت چه تفاوت های دارند؟

هر چند از نظر ظاهری ممکن است به نظر بیاید که این دو محصول شبیه به هم هستند اما تفاوت های اساسی بین این دو هست. اصلاً تفاوت کفپوش و پارکت در چیست؟ البته برندهای مختلف ایرانی هم موجودند که قیمت پارکت ها برای هر متر حدود ۸۰ تومان هم تعیین کرده اند که البته با وجود اینکه پارکت ها از حساسیت زیادی برخوردارند نمی توان به برند هایی که با این نزول قیمت اقدام به ارائه خدمات می کنند اعتماد کرد و البته در این بین برندهای ایرانی دیگری نیز موجود است که از کیفیت به نسبت خوبی برخوردار بوده و قابل انتخاب برای معماران ایرانی هستند. کفپوش اپوکسی : كفپوش اپوكسي نوعی روکش کف می باشد که بصورت کاملا یک دست و یکپارچه بر روی سطح بدون ایجاد درز بر روی سطوح مختلف همراه چسبندگی فوق العاده بروی سطوح بتنی، ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ،ﺳــﻄﻮح ﺑﻬﺪاﺷــﺘﻲ، می توان گفت از بهترین پوشش های صنعتی می باشد. ایستادن و راه رفتن روی این سطوح سخت در دراز مدت منجر به درد کمر، زانو و مفاصل ران می شود. شما می توانید با شرکت در این دوره های آموزشی و دریافت مدرک فنی حرفه ای نصاب پارکت چوبی از سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به مهاجرت یا راه اندازی کسب و کار مستقل نماییدبرای شرکت در این دوره ها با ما تماس بگیرید.

راه رفتن بر روی یک کفپوش زیبا، طبیعی و چوبی تجربه ایست دلنشین که بسیاری از افراد خوش ذوق آن را می پسندند. اگرچه ممکن است ظاهر هردو یکسان به نظر برسد اما هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. پارکت ها و سرامیک ها هر یک مزایا و معایبی دارد ، هردو یه سهولت پاک می شوند ، طرح های متنوع و زیبایی دارند ، حساسیت زا نیستند .با این تفاسیر پاسخ دادن به این سوال که پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک کار چندان آسانی نیست . با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع کف پوش، مزایا و معایب پارکت و لمینت آشنا شوید تا بتوانید بهترین کف پوش را انتخاب کنید. کف پوش لمینتی ظاهری شبیه چوب دارند و در برابر اشعه خورشید، خراشیده و دندانهدندانه شدن مقاوم هستند، به همین جهت برای نقاط پر تردد و جاهایی که در معرض تابش مستقیم نور خورشید است مناسب است. برخلاف لمینت که به نور خورشید حساس نیست، کف پوش چوبی یا پارکت بهشدت به نور خورشید واکنش نشان میدهد و به کفشهای پاشنه بلند، حیوانات خانگی، کودکان، مبلمان و تمام مواردی که ممکن است باعث خراشیده شدن و دندانهدندانه شدن چوب شود، حساس است.

این سوالی است که برای هر کس که میخواهد کف پوش چوبی برای محل زندگی یا کار خود انتخاب کند، پیش میآید. سؤالی که ممکن است در اینجا پیش بیاید این است که پارکت چیست؟ انواعی از لمینت موجود در بازار بهگونهای طراحی شده که با یک زیرسازی ساده قابل نصب است. در بازار داخلی محصولاتی با کیفیت متفاوت به فروش می رسد بنابراین نمی توان گفت کاهش و یا افزایش قیمت ها، یک مزیت است. در حال حاضر کشور های ترکیه، بلژیک، ایران تحت لیسانس کانادا و آلمان اقدام به تولید کفپوش لمینت و انواع پارکت های موجود می نماید که با توجه به وضعیت برند های موجود تصور می شوند که کشور های بلژیک و آلمان در این روند تولید بر اساس کیفیت مقدم تر بوده و پیشرفت چشمگیری داشته اند. هر روز تغییر و تحولی در طرح شکل و رنگ پارکت ها ایجاد می شود در حال حاضر نیز طرح های مختلفی از پارکت مانند طرح ترنج ، طرح ایرانی ، سنتی و طرح های گیاهی وجود دارد. در حال حاضر با توجه به در نظر گرفتن زیبایی، دوام و تمیزی میتوان دیوار را از پایین تا بالا دیوارپوش چوبی کرد. یکی از عوامل مهم در انتخاب کف پوش هزینه آن است.

بهطورکلی نگهداری از لمینت ساده است اما مهم است بدانید که چهکارهایی را نباید انجام دهید. اما از بهترین برند های پارکت می باشند که به ترتیب تولید کشور های بلژیک و آلمان هستند. از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید. اگر آن لایه از بین رفت بهتر است یا پارکت را عوض کنید یا روی آن مجددا پلی استر بگذارید. شما می توانید با به کار بردن مداوم یک لایه ی محافظ واکس یا پلی اورتان و استفاده از پدهای محافظ نمدی برای پایه ی مبلمان تان از شدت خرابی این متریال بکاهید. برای این کار کافی است پس از گذاشتن هر تکه چوب در جای خود ابتدا آن را با ضربه در جای خود محکم کنید و سپس زبانه را در محل شیار محکم کنید. پاککنندههایی که ماده اصلی تشکیلدهنده آنها شویندههای قوی است سطح لمینت را تار و کدر میکند و استفاده از پولیش و مواد ساینده روی آن خراش ایجاد میکند؛ پس بهتر است از پاککننده مخصوص لمینت استفاده کنید. از آنجا چوب اصلاح شده از مواد چوبی قابل بازیافت و به نظر میرسد که موادی که در این کفپوشها به کار رفته است ضوابط لازم را برای صدور گواهی نامه برای این گونه چوبهای اصلاح شده (LEED) را داشته باشد و به دلیل آن که برخی از محصولات چوبی از چوبهای اصلاحی هستند آنها دارای گواهی نامه FSC میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید