کفپوش لمینت و پارکت چه تفاوت های دارند؟

زیبایی را با کفپوش های ما تجربه نمایید. با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع کف پوش، مزایا و معایب پارکت و لمینت آشنا شوید تا بتوانید بهترین کف پوش را انتخاب کنید. کف پوش به معنای واقعی کلمه سبک خانه شما را میسازند و اولین چیزی است که در نگاه اول توجه هرکس که به خانه شما پا میگذارد را جلب میکند. مفتخر هستیم به عنوان اولین مرکز رسمی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور پذیرای عزیزانی باشیم که نصب انواع پارکت لمینت را به عنوان هدف و شغل اصلی خود انتخاب کرده اند. امروزه دو نوع کف پوش پرطرفدار وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید زیبایی و حس گرما به خانه خود ببخشید؛ یکی پارکت و دیگری لمینت است. یک روش که میتوانید کفپوش لمینیت را بر اساس آن طبقهبندی کنید، تقسیمبندی آنها بر اساس نوع نصب است؛ و اگر قصد دارید خودتان کفپوش کفپوش لمینت (پارکت لمینت) را نصب کنید توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد. در صورت لزوم میتوانید آنها را با میخ محکم و ثابت کنید. استفاده از این کفپوش ها از قرنها قبل در اروپا رواج داشته و بعدها در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته به طوریکه خرید و فروش آنها حتی به کشورهای دوردست جهان نیز رسیده است.

معمولا وقتی پارکت چوبی جامد آسیب میبیند یا کدر رنگ میشود، برای برگرداندن سطح میتوان مجدداً سنباده زد. سالها است از پارکت یا همان کف پوش چوبی در دکوراسیون استفاده میشود و زیبایی را برای فضای داخلی به ارمغان میآورد. امروزه از کف پوش جدیدی با نام لمینت استفاده میشود که ممکن است بهاشتباه با نام پارکت آن را بشناسید اما باید بدانید که پارکت (کف پوش چوبی) و لمینت (کف پوش لمینتی) با هم تفاوتهای اساسی دارند. استفاده از کف پوش چوبی مخصوصاً در بازسازی خانهها باعث افزایش ارزش خانهها میشود. بهتر است قبل از خرید کف پوش مطلب زیر را بخوانید تا بتوانید به راحتی کف پوش مناسب را خریداری کنید. بهتر است از استعمال انواع خاص آن كه ايجاد گرد و خاک زياد در كف ساختمان می كند پرهيز شود. البته لمینت های با کیفیت، دارای دو لایه محافظ هستند و عایق بندی و چسب کاری شده اند ولی بهتر است مشتقات چوب را از رطوبت حفظ کرد. به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها، کف اتاق صدمه نمی بیند. این جنس باید با چسب بر روی کف نصب شود و پس از نصب و گذشت یک تا دو روز به دلیل ناصاف بودن سطح آن ، با ساب صاف و صیقلی میکنند.

در دهه های اخیر استفاده از هر دوی این محصولات در سطح جهان گسترش یافته و امروزه میلیون ها نفر در جهان برای پوشاندن کف منازل پارکت چوبی یا لمینت (پارکت لمینت) استفاده می کنند. کف پوش پارکت یکی از زیباترین محصولات پوشش کف خانه است که از نظر بهداشتی در سطح بالایی قرار دارد. لمینت ها را روی سطح نصب نمی کنند. در سالهای اخیر ظاهر و کیفیت لمینت بهگونهای تغییر یافته است که امروزه تشخیص لمینت از پارکت کار آسانی نیست. انواع ارزان قیمت لمینت کیفیت پایینی داشته و ظاهر آن طبیعی به نظر نمیرسد. بسیاری از اشخاصی که می دانند پارکت لمینت چیست از شهرت ایران در تولید کفپش لمینت اطلاع دارند. اما از بهترین برند های پارکت می باشند که به ترتیب تولید کشور های بلژیک و آلمان هستند. در حال حاضر کشور های ترکیه، بلژیک، ایران تحت لیسانس کانادا و آلمان اقدام به تولید کفپوش لمینت و انواع پارکت های موجود می نماید که با توجه به وضعیت برند های موجود تصور می شوند که کشور های بلژیک و آلمان در این روند تولید بر اساس کیفیت مقدم تر بوده و پیشرفت چشمگیری داشته اند. تولید لمینت با پیشرفت در صنعت پرس چوب در دهه ۱۹۲۰ آغاز شد.

استفاده از کف پوش لمینتی از دهه ۱۹۷۰ آغاز شد و به دلیل داشتن قیمت مناسب و مقاومت بالا مورد توجه قرار گرفت. کفپوش اپوکسی : كفپوش اپوكسي نوعی روکش کف می باشد که بصورت کاملا یک دست و یکپارچه بر روی سطح بدون ایجاد درز بر روی سطوح مختلف همراه چسبندگی فوق العاده بروی سطوح بتنی، ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ،ﺳــﻄﻮح ﺑﻬﺪاﺷــﺘﻲ، می توان گفت از بهترین پوشش های صنعتی می باشد. پاککنندههایی که ماده اصلی تشکیلدهنده آنها شویندههای قوی است سطح لمینت را تار و کدر میکند و استفاده از پولیش و مواد ساینده روی آن خراش ایجاد میکند؛ پس بهتر است از پاککننده مخصوص لمینت استفاده کنید. • اگر کفپوشی بر روی سطح آن قرار دارد، در صورت امکان(مثلا کفپوش سیمانی)ازسالم بودن بندکشی آنها مطمئن شویدوازصاف بودنش اطمینان حاصل کنید. در این مابین مارک ایمپرال به نسبت قیمت مناسبی را ارائه می دهد که حدودا ۱۷۰ هزار تومان است، اما این برند های معروف با قطر ۸ میلی متر پارکت هایی را ارائه می دهند که به علت مذکور با عدم موجودی مواجه هستیم و همین باعث نامشخص بودن کالاهای موجود این برندها شده است. از بین این برندها اکنون به دلیل مشکلات گمرکی و وارداتی برند های ویتالیتی و وینئو و وی پارکت موجودی ناقص داشته و سایر کالا های موجد آن از قیمت بالای برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید