کفپوش بهتر است یا پارکت ؟

این متخصصان به شما کمک می کنند که نکات مثبت و منفی محلی را نیز درباره پارکت پیدا کنید. اگر از طرفداران مواد و مصالح و کاربرد آنها در دنیای معماری و طراحی داخلی هستید، پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید تا بیشتر درباره ی این کفپوش های بتنی زیبا بدانیم. در این مقاله و مقالات بعدی همراه ما باشید. از طرف دیگر وقتی در زمستان روی پارکت پا می گذارید ، احساس سرما نخواهید کرد. از انواع پارکت منزل می توان به پارکت چوبی و لمنیت ها اشاره کرد. کفپوش موکت : موکت کردن کف ساختمان منزل با موکت ویا فرش از قدیمی ترین روش های پوشاندن کف خانه است. همچنین نیاز به زیرسازی مانند سطح ساختمان ها در این نوع نیست. شکل و جنس کف ساختمان از عواملی مهم در دیزاین دکوراسیون داخلی منزل میباشد. قدم دوم باید با توجه به دکوراسیون داخلی تان و سلیقه ی شخصی و همچنین نوع متراژ و میزان نور در محیط به انتخاب کد رنگ مناسب بپردازید. سلام روز بخیر برای جایی که کف سیمان هست و ناهموار امکان اجرا PVC هست یا قبل از اجرا باید سطح صاف و یکدست بشه؟

کفپوش pvc چوبی : کفپوش pvc چوبی دردو مدل با طرح های الواری و پارکتی در بازار عرضه می گردد. پارکت لمینت و کفپوش pvc هر دو ضد آب هستند و قیمتی که نوشتید برای هر متر مربع هست؟ برای کف آشپزخانه بهتر است از کاشی و یا سرامیک استفاده کنید؛ کاشی و سرامیک نسبت به لکه و آب حساس نیستند و به راحتی لکه ها پاک شده و می توان شستشو کرد. این دسته از کفپوشها که کاملاً از چوب ساخته میشوند، آب را به راحتی جذب کرده و ضد آب نیستند. 7- کفپوش پي وي سي برخلاف كفپوش های چوبی مانند کفپوش پارکت و یا کفپوش لمینت نیازی به واكس زدن ندارند و به راحتی تمیز می شوند. رنگ و طرح پارکت سالن پذیرایی تاثیر زیادی در نما و روشن یا تیره بوده سالن دارد، به همین دلیل مهم است که شما زمان انتخاب پارکت به رنگ سایر اجزا محیط مانندمبلمان، رنگ فرش، رنگ دیوار، ابعاد سالن پذیرایی و حتی رنگ وسایل تزیینی توجه کنید. انتخاب کفپوش و پارکت تاثیر زیادی بر سالن پذیرایی دارد. از موضوعات مهم و تاثیر گذار در کارایی پارکت لمینت جنس آن است. کفپوش های اپوکسی قابلیت شستشو را دارند و به تسریع در نظافت کمک می کنند.

برای شستشو از بخارشو استفاده کرده و سپس محل را خشک کنید. به همین علت مهندسین حوزه دکوراسیون علاوه بر استفاده از پارکت لمینت به عنوان کفپوش، از آن برای طراحی دیوار نیز استفاده میکنند. پارکت پلاستیکی در واقع همان کفپوش پلاستیکی است که به اشتباه به عنوان پارکت پلاستیکی سرزبان ها افتاده است. کفپوش های اپوکسی به دلیل مستحکمی و مقاومت در برابر مواد شیمیایی در صنعت، بیمارستان، سالن های ورزشی و … مهمترین کاربرد به عنوان کفپوش سالن ورزشی و استخرها به کار می رود. کفپوش لمینت یکی از انتخاب های جذاب به عنوان کفپوش منزل است. شرکت اسپوتا افتخار این را دارد که به عنوان نماینده این برند آلمانی ، وارد کننده پارکت لمینت های با کیفیت می باشد. ابتدا سطح را با فوم پوشش می دهند سپس روی آن فوم لمینت ها را نصب می کنند. بستگی دارد. انواع پارکت لمینت ها در درجه های سایشی ac3،ac4،ac5 ساخته می شوند همچنین در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارند که انتخاب پارکت لمینت به به محل استفاده و ویژگی های مد نظر شما بستگی دارد. پارکت های دیواری در طرح و رنگ های متفاوتی وجود دارد. در نصب کفپوش باید یک سری اصول برای مقاومت در برابر راه رفتن و ضربه دیدن انجام شود اما در نصب پارکت های دیواری این اصول نیازی نیست.

این نوع کفپوش طرحی شبیه به چوب دارد اما مزایای آن نصب به پارکت های چوبی باعث محبوبیت و برتری آن شده است. معمولا بهترین گزینه برای روش نصب پارکت روی سیمان استفاده از چسب چوب اکریلیک یا اورتان است. همچنین بر خلاف پارکت، برای نصب لمینت از چسب استفاده نمی شود. از سوی دیگر تغییراتی که در ساخت پارکت و لمینت ایجاد شده ، مقاومت آن را نسبت به گذشته را افزایش داده است. موضوع دیگری که در انتخاب پارکت منزل مهم توجه به محل استفاده است، در برخی محیط ها به دلیل تردد زیاد شما باید کیفیت را به زیبای ترجیح دهید. به این سیستم کلیکی می گویند؛ همین موضوع باعث شده که لمینت ها قابل نصب باشند و بتواند بعد از نصب آن ها را جمع کرده و محلی دیگر مجدد نصب کرد. برخی از کاشیهای پارکت را میتوان تقریباً برابر تعداد کف تختههای چوب با ضخامت مشابه دوباره اصلاح کرد. هم چنین می توان روش های دیگری مانند رنگ آمیزی، طرح های تزیینی و گرافیکی را با روش پرداخت بتن ترکیب کرد و طراحی های خلاقانه ایجاد کرد. در ابتدای کار باید نقشه مکان مورد نظر را به صورت تلویحی بر روی کاغذ ترسیم نمایید.سپس طول هر کدام از دیوارها را به صورت جداگانه با یک متر بدست آورید و سپس بر روی همان نقشه ای که از قبل تهیه شده بود متراژ هر کدام از دیوارها را یادداشت نمایید.پس از آن به صورت فرضی به صورت منطقه هایی به شکل مستطیل و یا مربع در نقشه ی روی کاغذ تقسیم نمایید و در آخر مساحت هر یک از آن مناطق را محاسبه نمایید.قدم آخر برای محاسبه ی پارکت و لمینت این است که تمامی مساحت ها را با هم جمع نمایید و سپس متراژ نهایی خود را بدست آورید و پس از آن اطلاع کسب کنید که هر بسته از لمینت ها چه متراژی را شامل میشود و سپس بر اساس آن تعداد بسته ی مورد نیاز خود را اعلام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید