کدام هود آشپزخانه را بخرم؟

هود آشپزخانه ابزاری برای مکش دودها و بوهای ایجاد شده در آشپزخانه است. به کار بردن هود مخفی در آشپزخانه، دست طراح دکور را باز تر می کند زیرا هود هیچ گونه مزاحمتی برای طرح کابینت ندارد. در مقابل هود هایی هستند که تهویه هوا را به درون خود کشیده و پس از تصفیه، آن را به محیط باز میگردانند. چربیهای معلق در هوا، بوی سوختگی غذا و دودهای ایجاد شده در آشپزخانهها تنها یک راه فرار دارند. هود مورب مدل SA431 از موتور هشت دور استفاده و خیلی خوب بو و ذرات غذا را تصفیه کند. استفاده از انواع هود آشپزخانه این امکان را برای شما فراهم می کند که بوی نامطبوع، دود، رطوبت و چربی حاصل از پخت غذا را از محیط آشپزخانه دور کنید. فیلتر آلومینیومی : درحال حاضر پرکاربردترین فیلتر برای ساخت هود می باشد. به کار بردن شیشه در ساخت بدنه هودها تاثیر مستقیمی در قیمت هود آشپزخانه جزیره، توکار و سایر مدل ها دارد. به همین دلیل لازم است از فیلترها در ساخت هودها استفاده کنند تا این مواد را به خود جذب کرده و هوا را پاکیزه نگه دارند. هود آشپزخانه از نظر طراحی به چند نوع تقسیم میشود ولی در نهایت همه آنها کارایی یکسانی دارند و آن تهویه هوای محیط آشپزخانه و مکش هوای اطراف اجاق گاز به سمت محیط بیرون از خانه است.

هود زیر کابینتی از لحاظ ظاهر شبیه مکعب مستطیل می باشد برای همین به این نوع هود بیشتر هود کتابی نیز گفته می شود. هود زیر کابینتی نسبت به مدل های دیگر دارای صدای بیشتری است و در عین حال قدرت مکش کمتری دارد. معایب هود زیر کابینتی نیز صدای زیاد و غیرقابل شستشو بودن فیلتر آن است. هود بیمکث مدل ۲۰۳۲ ساده به رنگ مشکی و از جنس شیشه سکوریت جزو مدل های پرفروش است. هود بیمکث مدل ۱۱۶ با بدنه استیل، قدرت مکش ۶۰۰ مترمکعب جزو مدل های هود جزیره ای بیمکث است که در سایز ۹۰ سانتی متر تولید می شود. آشپزخانه جزیره یک پیشخوان مستقل است که جدا از دیگر کابینتها، درست در وسط فضای آشپزخانه قرار میگیرد. در ادامه توضیحاتی راجع به هود هوشمند و کاربرد آن می دهیم. برخی افراد به اشتباه هنگام خرید هود تنها به ظاهر آن توجه می کنند در حالی که توجه به فاکتورهای دیگری مانند میزان صدا، نوع فیلتر به کار رفته در هود، ابعاد و مدل هود بسیار حائز اهمیت است.

بدنه این نوع هودها اغلب از جنس استیل ساخته شده و در داخل کابینت بالای اجاق گاز تعبیه میشوند. هود مورب به صورت مورب و ایستاده بالای اجاق گاز نصب می شود. عدم استفاده از این نکته می تواند باعث بروز ایراد در موتور هود شما شود. گفته شده داستان حضرت هود و قومش به جز در قرآن در کتابهای آسمانی دیگر نیامده است. باشد ولی کارکرد آنها مشابه است. مدلهای متنوع و با کیفیت بسیار خوبی در بازار وجود دارند که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید. نمای بیرونی آنها شیشهای و یا ترکیب شیشه و استیل است. در واقع هود دستگاه مکنده ای است که در ابتدای سیستم تهویه نصب می شود و با توجه به قدرت مکش و نیازهای مختلف تهویه ای طراحی های متفاوتی برای آن انجام می شود. در این مدل دکمهای برای بالا و پایین آوردن هود وجود دارد. نوع فیلتر هود تاثیر زیادی در قیمت هود آشپزخانه دارد به طوری که اکثر هودهای آشپزخانه ای که قیمت مناسب دارند، دارای فیلترهای قابل تعویض ذغالی هستند.

بدون شک یکی از مهم ترین نشانه های کیفیت بالای هود آشپزخانه، قدرت موتور آن است که تاثیر زیادی بر قیمت هود دارد. از آنجا که اجاق گاز یکی از اصلیترین لوازم ایجاد دود و بو می باشد، این وسیله بالای اجاق گاز تعبیه می شود تا بیشترین تاثیر را در خروج گازهای زائد از خانه به جا بگذارد. هود آشپزخانه کتابی یا همان زیر کابینتی، بالای اجاق گاز و زیر کابینت نصب می شود. هود شومینه ای یکی از مدل های ساده هود است و برای اینکه آن را نصب کنید نیازی به کابینت ندارید. اگر به دنبال یک هود زیبا و کارآمد برای آشپزخانه جزیره ای می گردید، این مدل از هواکش ها بسیار مناسب هستند. اگر از این مدل استفاده میکنید در آشپزخانه شما ظاهرا هودی وجود ندارد. در هودهای جدید و امروزی شما این امکان را دارید که دور موتور دستگاه را تنظیم نمایید. در حالی که در هودهای جدید دور موتور قابلیت تنظیم برای هشت دور مختلف را دارد. در هودی که ۸ حالت مکش دارد، یک دور به 2 و یا 3 قسمت تقسیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید