کدام هود آشپزخانه را بخرم؟

با استفاده از این راهنمای خرید هود آشپزخانه امیدواریم بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس امروز با ما همراه باشید. در آیه هشتم سوره مائده میفرماید و لایجرمنکم شنئان قوم علی الا تعدلوا؛ به عدالت و راستی گواه باشید و نباید عداوت گروهی، شما را بر آن دارد که از راه عدل بیرون روید. یعنی سر به فسادکاری برندارید و عدالت بورزید و دادگرانه عمل کنید و با سرمایههای دیگران به گونهای رفتار کنید که دوست دارید با شما عمل کنند. میزان یک مورد و نمونه برجسته در تعاملات آن روز اقوام انسانی بوده است؛ به ویژه این که در ادامه آیه میفرماید و لاتبخسوا الناس اشیاءهم؛ آبروی انسان یکی از بزرگترین و مهمترین برخورداریها و سرمایههای اوست. یک بخش آن به دلیل جدید بودن قطعات و مدرن بودن ظاهر و مدل آن است. هود در زیبایی آشپزخانه نیز نقش دارد و به همین دلیل باید رنگ و اندازه و طرح آن با سایر بخش های آشپزخانه مانند کابینت ها، اجاق گاز، یخچال و… هود توکار همانطور که از نامش پیداست در زیرکابینت نصب شده و قابل رویت نمی باشد ؛ همین شیوه ی نصب باعث شده تا فضای کمی را اشغال کنند ولی از نظر عملکرد و کارایی با سایر هودهای مصرفی تفاوتی نداشته باشند .

با این که هودهای سفید نسبت به هودهای مشکی به نظافت بیشتری احتیاج دارند. برخی از مدل ها نیز بدون دودکش تولید شده اند و نصب سادهای دارند اگر با کارهای فنی آشنایی دارید می توانید این هود را نصب کنید. انسان برخوردار از فطرت الهی با منطق دینی است و نه با منطق علوم تجربی که اگر از این منظر بنگریم وحی الهی و رسالت پیامبر یادآور عناصری از فطرت است که گاهی تحت برخی از آلودگی های فردی و اجتماعی پنهان شده است و برخی از غبارهای عادت و عقیده های ناراستین و در اثر گسترش نیروهای ناصحیح توسط شیطان و یاران شیاطین از انس و جن فرو پوشانده شده، و جود دارد که انسان را برانگیزد و او را در مسیر حق و حقیقت هدایت کند. امکان تنظیم دور موتور (در برخی مدل ها تا میزان 8 دور). در پاسخ این سوال باید گفت رنگ هود تا میزان بالایی به دکور آشپزخانه بستگی دارد.

پیش از این در یادداشتی اشاره داشتیم که پاسخ را باید از زبان امام راحلمان -رضوانالله تعالیعلیه- بشنویم. یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای رفع این مشکل خرید هود آشپزخانه است. آیاتی از این دست پیش از نزول سوره هود و پس از آن هم آمده بود. یکی لزوم رفتار با دیگران به گونهای که آدمی دوست دارد با او دقیقا آنچنان رفتار کنند که در واقع شکل فعال مساله است و دومین پایه ضرورت اجتناب از رفتار با دیگران به گونه ای است که دوست ندارد با او چنان برخورد کنند که این جنبه شکل منفعل این قاعده است. وی با اشاره به آیه ۲۵ سوره حدید از اقامه قسط به عنوان هدف مشترک بعثت همه رسولان الهی یاد کرد و گفت: در سوره حدید خدا میفرماید ما همه رسولان الهی را همراه با معجزات روشنگر فرستادیم و کتاب و میزان را به دست آنان دادیم تا خود مردم اقدام به قسط و عدالت کنند. و ثعلبى به سند خود از أبى جحیفه حدیث کرده که به رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله عرض شد: اى رسول خدا!

از ائمه نیز به شکل های مختلف این سخن بیان شده و مصادیق متعددی برای آن نقل شده است. یکی از سایت هایی که امکان خرید آنلاین و اقساطی کالاهای مختلف را به شما میدهد، وبسایت قسطی کلاب می باشد. شما باید ارتباط و اندازه ی بین هود و اجاق گاز را در مرحله ی اول بررسی کنید. توکار، این نوع هود بالای گاز و داخل کابینت قرار میگیرد و شما بهظاهر هودی در آشپزخانه نمیبیند. در آیه ۱۰ سوره انبیاء نیز می فرماید لقد انزلنا الیکم کتابا فیه ذکرکم یعنی آنچه به شما تلنگر می زند و شما را هوشیار می کند، در این کتاب است.  با خرید هود آشپزخانه شما می توانید به مقدار زیادی هوای آشپزخانه را تمیز نگه دارید و لذت آشپزی را چندین برابر حس کنید. در اصفهان نیز مراکزی در خیابان بزرگمهر خیابان هشت بهشت، خیابان مشیر کوچه یخچال، خیابان آتشگاه چهارراه بهشت خیابان زیتون، وجود دارد که به عرضه انواع هود آشپزخانه مشغول اند. با پشت سر گذاشتن عصر هود های زیرکابینتی و نسل اول هود های شومینه ای ، تنوعی کم نظیر از مدل های متفاوت هود آشپزخانه در سالهای اخیر به بازار مصرف عرضه شد که از این میان می توان به انواع هودهای شومینه ای مورب، هود جزیره، هود مخفی، هود کشویی و هود آسانسوری در شکل ها، رنگ ها و ابعاد گوناگون اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید