کدام نوع هود عملکرد بهتری دارد؟

این هود فضایی از آشپزخانه را اشغال نمی کند و در زیر کابینت در بالای اجاق گاز نصب می شود. برای مثال هود مناسب کابینت ممبران، هود زیر کابینتی یا توکار است. زیر کابنتی Under the cabinet:زیر کابینت نصب می گردد. توجه داشته باشید برای نصب هود شومینه روی دیوار لازم است بالای گاز کابینت قرار نداشته باشد. این مدل هود نیز مشابه هود مخفی در داخل کابینت نصب شده با این تفاوت که پنل هود مشخص است. هودهای آشپزخانه اخوان دارای سیستم های مدرنی همچون سنسور بو و دود بوده و علاوه بر این دارای دو مدل پنل کنترل دستی و لمسی می باشند. هود از اجزای متفاوتی شامل بدنه، موتور، فیلتر، خروجی دود، روشنایی، پنل کنترل و ریموت تشکیل شده است. اخوان در دسته بندی هود شامل 4 مدل مورب، شومینه ای، مخفی و زیرکابینتی تولید کرده است. در هر صورت با خرید هود اخوان و دریافت مشاوره میتوانید بهترین کارایی ممکن را تجربه کنید.انواع هود آشپزخانه ی اخوان، در طرح ها و مدل های مختلف، راهی بازار شده و با قیمت های بسیار کم نسبت به کیفیت و دوامشان، به فروش می رسند و بدین ترتیب اماکن خرید هود آشپزخانه ای، لوکس، زیبا و باکیفیت را، برای افراد فراهم می نمایند.

علیرغم لذت زیاد آشپزی گاهی ممکن است بوی غذا و مواد سرخ کردنی در یک فضای بسته آزارهنده باشد. نکته دیگری که در مورد موتور هود باید توجه کنید این است که ممکن است با بالا رفتن مکش صدای هود نیز برایتان آزاردهنده باشد. هود از جمله لوازم مورد استفاده، کاربردی و ضروری برای هر آشپزخانه ای می باشد، معمولا بزرگ ترین استفاده هود که شما را در خرید هود های مختلف را در یک چند راهی قرار می دهد کاربرد تهویه هوای آن می باشد. با توجه به اینکه معمولا هود در بالای گاز نصب می شود، اندازه هود نیز با توجه به سایز اجاق گاز مشخص می شود. هود آشپزخانه معمولا در دو نوع تک موتوره و دو موتوره تولید می شود. از طرفی چون هود فاصلهی کمی با اجاق دارد پس گازهای خروجی را بلافاصله جذب و از محیط آشپزخانه خارج میکند و این یکی از مزیتهای هود در آشپزخانه است که هیچ گاز سمیای در فضای آشپزخانه باقی نمیماند. در ادامه این نوشته از ساختمانچی به طور خلاصه به معرفی رایج ترین مدل های این محصول کاربردی می پردازیم. این محصول از تاریخ نصب به مدت 20 ماه بر اساس آیین نامه اجرایی سازمان حمایت از مصرف کنندگان تحت گوشش گارانتی میباشد.

گاهی سیستم تهویه نمیتواند از پس دود و بوی موجود در هوای آشپزخانه بربیاید از این رو خرید هود یک تصمیم عاقلانه میباشد. اما ابعاد آشپزخانه نیز مهم است، اگر یک آشپزخانهی بسیار بزرگ دارید قاعدتا یک هود کوچک نمیتواند کاری از پیش ببرد، اگر آشپزخانهی شما دور از دسترس کامل سیستم تهویه میباشد و یا به طور کلی سیستم تهویه ندارد همچنان باید در انتخاب یک هود مناسب برای آشپزخانهی خود حساسیت به خرج بدهید. با توجه به اینکه این روزها خانهها کوچک و آپارتمانی شده است، فضای آشپزخانه به پذیرایی و اتاق خوابها نزدیک بوده و حتی در بیشتر خانهها به صورت اپن است. به ویژه در خانه هایی که دارای آشپزخانه های اوپن هستند و آشپزخانه ی آن ها در مجاورت با سالن پذیرایی و یا اتاق خواب ها قرار گرفته است، به شدت در معرض بو، دود و روغن بوده و نیازمند هودی قوی با قدرت مکش بسیار زیاد در آشپزخانه می باشند. هودهای اخوان دارای دو دسته هود موتور معمولی و موتور فلزی می باشند. هود آشپزخانه اخوان دارای تک موتور 3 دور.توربو 3 دور.توربو 4 دور.هودهای سری MF دارای موتور و حلزونی و پروانه فلزی میباشد. موتور هودهای اخوان دارای ترموگارد می باشد،چنانچه به هر دلیل موتور دچار شوک شود(افزایش یا کاهش ولتاژ برق و یا گرم شدن بیش از حد موتور)،باعث قطع اتوماتیک موتور میشود،استاتور دارای ورق سیلیس دار تولید می شود،که راندمان بالاتر،وزن کمتر،مقاومت بیشتر و مصرف برق کمتری را دارا می باشد،مکش هود های اخوان از هود های مشابه حداقل بین ۷۰ تا ۱۲۰ متر مکعب بیشتر می باشد که به معیار های استاندارد جهانی نزدیک تر است،به این دلیل استفاده از پوشش کامل در دراز مدت مقاومت قطعات این هود های اخوان با پروانه نسوز،سنسور دود و حرارت و گاز،موتور توربو خازندار و شیشه سکوریت،می توان حساب کرد.

با استفاده از این آیتم در مصرف انرژی برق نیز صرفه جویی می شود. برای کارایی بیشتر این فیلتر لازم است در کنار آن فیلتر الیافی یا فلزی نیز استفاده شود. مزیت فیلتر فلزی نسبت به نوع الیافی در این است که به طور مداوم قابل شستشو می باشد. ساده ترین نوع فیلتر فیلتر الیافی است. برای خارج کردن بوی غذا از محیط آشپزخانه هود هایی با قدرت مکش های مختلف ساخته می شود، برای خرید هود باید به نکات مختلفی توجه کنید تا بتوانید خرید هود و با بهترین قیمت و به صرفه ترین شرایط را داشته باشید؛ ما به شما در این مقاله نکاتی در خصوص خرید هود آشپزخانه و قیمت هود آشپزخانهتوضیح می دهیم. هود مکمل اجاق گاز به حساب می آید و و ظیفه اصلی آن مکش دود و چربی حاصل از پخت و پز غذا و ذرات معلق در هوا می باشد. استفاده از هود مناسب با مکش قوی می تواند بوی نامطبوع، دود و چربی ها را جذب کند تا تهویه هوا بهتر صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید