کدام نوع هود عملکرد بهتری دارد؟

قدرت مکش و نوع مکش هود در فضای آشپزخانه مهمترین فاکتوری است که لازم است در کنار طراحی بدنه در نظر بگیرید. همانطور که انتظار میرود، هود بزرگتر میتواند گران باشد، اما اگر اجاق گاز شما بزرگ باشد، چارهای ندارید. در این حالت عمر هود شما نیز بیشتر می شود. این باد به فرمان خدا همه چیز را نابود مى کرد به طورى که هیچ چیزى جز خانه هایشان دیده نمى شد. ابعاد و صدای این نوع هودها در اوایل عرضه به بازار بزرگ و بالا بود؛ اما به مرور زمان همین مدلهای کابینتی باریک و باریکتر شدند و طراحی آنها به سبک مدرن نزدیک شد. این مدل گران تر از دو نوع دیگر است، اما از منظر دکوراسیون و طراحی آشپزخانه، فوق العاده زیبا هستند. انتخاب نوع هود بستگی به دکوراسیون آشپزخانه شما دارد. هود زیر کابینتی، نصب نسبتاً آسانی دارد و هزینه کمتری از بسیاری از انواع دیگر هود آشپزخانه دارد.

حال آن که در حال حاضر مدلهای توکار گران قیمتتر هستند و با وجود توان مشابه آلودگی صوتی کمتری تولید میکنند. این روزها اکثر هودهای بازار با مانیتور جهت نمایش دور موتور، تایمر و قابلیت خاموشی خودکار تولید میشوند. برخی از مدلها سنسور داخلی دود و حرارت دارند و به همین دلیل به سرعت میتوانند بوی نامطبوع یا سوختگی را از فضا دور کنند. برخی از مدلهای سقفی امکان نصب روی دیوار را هم دارند. هودها در مدلهای مختلف توکار و مخفی، شومینهای، مورب و … جدیدترین هودهای بازار به صورت سه بعدی و مورب تولید میشوند؛ یعنی یک زاویه 30 تا 40 درجهای با سطح گاز دارند و به صورت عمود بالای گاز قرار نمیگیرند. این هودها به طور کامل اجاق گاز را پوشش می دهند و مجرای مکش آنها نیز کاملاً قابل مشاهده است. از طرف دیگر با توجه به این که قسمت موتور هود مخفی آشپزخانه داخل کابینت قرار میگیرد نسبت به سایر هودها دارای صدای کمتری است. این مدل هود نیز مشابه هود مخفی در داخل کابینت نصب شده با این تفاوت که پنل هود مشخص است. به این صورت که بدنه تخت هود داخل فضایی که از قبل زیر کابینت تعبیه شده قرار میگرفت.

به این معنا که اگر ترجیحات زیبایی شناسی برایتان مهم است و می خواهید بدون آنکه هود دیده شود، سرتاسر آشپزخانه به سبک کابینت درآید، هود مخفی یا توکار را انتخاب کنید. هود دیواری به طور معمول قیمت بیشتری از هود زیر کابینتی دارد، اما بسیاری از مردم این مدل را ترجیح می دهند، زیرا ممکن است که در اطراف اجاق گاز خود کابینت نداشته باشند. فیلتر این هود از لایه پشم شیشه است و قابل تعویض می باشد. این نوع هود گاهی اوقات به نام هود شومینه ای نیز شناخته می شود، زیرا اغلب شبیه به یک دودکش هستند. این هود که با مدرن ترین تکنولوژی ایتالیا و بهترین متریال ساخته شده در عین حال که زیباست، قدرت مکش بالایی هم دارد و سر و صدای آن کم است. هودهای جزیره ای را مانند برخی از هودهای صنعتی، از سقف آویزان می کنند و می تواند به عنوان بهترین هود آشپزخانه ای است که شکل جزیره ای دارد. هود جزیره ای در طراحی و ظاهر شبیه مدل های دیواری است، اما برای نصب در فضاهایی طراحی شده اند که در آن دیوار برای اتصال هود وجود ندارد، به صورتی که به جای اتصال به مجرای دیوار، این کار از طریق سقف و به صورت آویزان انجام می گیرد.

هود جزیره ای مجراهای تهویه اش در سقف متصل می شوند و حرارت، دود و بو را از محیط آشپزخانه خارج می کند. هود زیر کابینتی در بالای محدوده اجاق گاز نصب می شود، به طوری که به خوبی می تواند تمام گرما و دود را جذب کند. این روزها مدلهای شیشهای در طرحهای مستطیلی و دایرهای شکل فروش بسیار خوبی دارند و بعد از آن، مدلهای تمام استیل و مخفی در رتبههای بعدی قرار دارند. این نوع هودها با اشکال مختلفی نظیر شومینهای یا به صورت جزیرهای طراحی میشوند و بدنه حجیم و چشمگیری دارند. هود های موجود در وبسایت توسط شرکت های سازنده معتبر همچون هافنبرگ و در انواع مختلفی از جمله مورب و شومینه ای به بازار عرضه می شوند. یکی از ویژگیهای هود آشپزخانه مورب قابلیت باز و بسته شدن درب آن است. به قابلیت شستشو فیلتر داخلی هود و نوع آن دقت کنید. انواع هود آشپزخانه با توجه به فیلترهای داخلی آلومینیومی که در ساختار آنها وجود دارد هوا را تصفیه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید