کاناپه – (رسانهی طراحی داخلی و دکوراسیون) -کفپوش لمینت (پارکت لمینت) چیست؟

این سوالی است که در انتخاب نوع پوشش کف تاثیرگذار است. روش کار به این صورت است که عکس ها با دستگاه های حرفه ای پرینت عکس چاپ شده و سپس عکس را کف محل مورد نظر می چسبانند و در نهایت سطح عکس را با چند لایه لاک الکل و اپوکسی پوشش می دهند. کفپوش پارکت که اغلب به عنوان کفپوش موزاییکی شناخته می شود، به دلیل جلوه تزئینی آن بسیار مورد توجه و شناخته شده است. برخلاف لمینت که به نور خورشید حساس نیست، کف پوش چوبی یا پارکت بهشدت به نور خورشید واکنش نشان میدهد و به کفشهای پاشنه بلند، حیوانات خانگی، کودکان، مبلمان و تمام مواردی که ممکن است باعث خراشیده شدن و دندانهدندانه شدن چوب شود، حساس است. چوب پنبه که از لایه ی خارجی پوست درخت بلوط برداشت می شود، به دلیل سطح بالای زیرسازی، یک گزینه ی فوق العاده و منعطف برای کف سازی آشپزخانه است. لمینت ها را روی سطح نصب نمی کنند. کف پوش به معنای واقعی کلمه سبک خانه شما را میسازند و اولین چیزی است که در نگاه اول توجه هرکس که به خانه شما پا میگذارد را جلب میکند.

با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع کف پوش، مزایا و معایب پارکت و لمینت آشنا شوید تا بتوانید بهترین کف پوش را انتخاب کنید. مفتخر هستیم به عنوان اولین مرکز رسمی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور پذیرای عزیزانی باشیم که نصب انواع پارکت لمینت را به عنوان هدف و شغل اصلی خود انتخاب کرده اند. پاککنندههایی که ماده اصلی تشکیلدهنده آنها شویندههای قوی است سطح لمینت را تار و کدر میکند و استفاده از پولیش و مواد ساینده روی آن خراش ایجاد میکند؛ پس بهتر است از پاککننده مخصوص لمینت استفاده کنید. در واقع لمينتها از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده «اچدیاف» ساخته شدهاند و سطح خارجی آنها روکشی دارد که مشابه نقش و نگارهای چوب طبیعی است. در صورت لزوم میتوانید آنها را با میخ محکم و ثابت کنید. برای افزایش عمر لمینت از ورود گرد و خاک تا حد امکان جلوگیری کنید و در صورت ایجاد لکه روی آن در اسرع وقت آن را پاککنید.

در سالهای اخیر ظاهر و کیفیت لمینت بهگونهای تغییر یافته است که امروزه تشخیص لمینت از پارکت کار آسانی نیست. انواع ارزان قیمت لمینت کیفیت پایینی داشته و ظاهر آن طبیعی به نظر نمیرسد. لمینت به دلیل داشتن کیفیت مناسب و ظاهر متنوع بسیار معروف است. امروزه از کف پوش جدیدی با نام لمینت استفاده میشود که ممکن است بهاشتباه با نام پارکت آن را بشناسید اما باید بدانید که پارکت (کف پوش چوبی) و لمینت (کف پوش لمینتی) با هم تفاوتهای اساسی دارند. بسیار سفت و سخت هستند و از آنجایی که واقعا چوبی نیستند، نمی توان سطح آن را سمباده کشید و صیقلی کرد. معمولا وقتی پارکت چوبی جامد آسیب میبیند یا کدر رنگ میشود، برای برگرداندن سطح میتوان مجدداً سنباده زد. زیر پایههای مبلمان از زیر پایه محافظ استفاده کنید، ناخنهای حیوانات خانگی را کوتاه نگهدارید و از پوشیدن کفشهای پاشنه بلند که روی سطح خراش ایجاد میکند پرهیز کنید. پارکت، چوبفرش یا کف پوش چوبی، کف پوشی از جنس چوب است که آن را بهصورت جناغی، آجری، شطرنجی یا … استفاده از کف پوش چوبی مخصوصاً در بازسازی خانهها باعث افزایش ارزش خانهها میشود.

استفاده از کف پوش چوبی حس گرما ایجاد میکند و باعث افزایش زیبایی و ارزش خانهها میشود. بافت و رنگهای متنوع و بیپایان درختان باعث تنوع و طیف وسیع و گسترده کف پوش چوبی شده است. پارکت نوعی از کفپوش است که از جنس چوب طبیعی، برای تولید پارکت از فرآیند خاصی استفاده نمیشود. البته لازم به ذکر است که فرسایش و ساییدگی چوب در طول زمان و استفاده طولانی مدت هم یکی دیگر از ویژگیهای طبیعی چوب است که شاید یک عیب محسوب شود. البته لمینت از نظر قیمت دارای انواع گران و ارزان هستند. انواع کفپوشهای متنوعی وجود دارند که در این مقاله به معرفی پارکت لمینت و پارکت چوبی پرداختیم. مجتمع فنی مهندسی پیوند داده ها (فنی شو) برگزار کننده ی انواع دوره های چوب از جمله دوره های آموزشی پارکت و لمینت می باشد. شما می توانید در آموزش نصب پارکت در فنی شو مهارت های زیادی را کسب کنید. شما می توانید با شرکت در این دوره های آموزشی و دریافت مدرک فنی حرفه ای نصاب پارکت چوبی از سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به مهاجرت یا راه اندازی کسب و کار مستقل نماییدبرای شرکت در این دوره ها با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید