پارکت و لمینت-انواع-لمینت-پارکت-نصب واجرا-کف پوش

اگر این ماده به درستی ساخته و برداشت شده باشد میتواند گزینه ایدهآلی باشد. یعنی این شیارهای بین پارکت لمینت هایی که کنار هم قرار داده می شود، اصطلاحا بصورت نر و ماده در هم قفل می شوند. مورد دیگر از تفاوت لمینت و پارکت ها در این است که کف پوش لمینت، مقاومت بسیار خوبی در برابر اجسام تیز دارد. معایب: پارکت های لمینت جدید که چندلایه هستند، ممکن است به خوبی آنچه انتظار میرود عمل نکنند. در صورتی که اینطور نیست و در ادامه خواهید دید که استفاده از کفپوش لمینت در مجموع، بهتر است. ۴.لمینیتهای شبهکاشی: کاشی های لمینیت از تخته های 12 تا 16 اینچی (حدودا 30 تا 40 سانتیمتر) در عرض 3 تا 4 فوت (حدودا 90 تا 120 سانتیمتر)، ساخته شدهاند. ۲. لمینیتهای فشار مستقیم (DPL): بیشتر لمینیت ها از طریق فشار مستقیم ساخته میشوند. اگر آن هارا با زور و فشار سر جایشان قرار دهید، ممکن است تاب بردارند و مقاومت آنها در برابر رطوبت دچار مشکل میشود. روش فشار بالا بر گرانقیمت است. ، یکی از اولین جایگزین های ساخت بشر برای کفپوش های چوبی سخت است. لمینت یکی از محبوبترین انواع کفپوشهاست که مزایایی نسبت به پارکت چوبی دارد از مزایا لمینت میتوان به نصب آسان، قیمت پایینتر و مقاومت بیشتر در برابر آب اشاره کرد.

این موارد را می توان مهم ترین تفاوت کفپوش و پارکت به حساب آورد اما هیچ کدام از این تفاوت ها نمی تواند موجب برتری یکی بر دیگری شود. نگهداری سادهتر: نگهداری کفپوش لمینت بسیار سادهتر از پارکت چوبی است؛ زیرا برای تمیز کردن لمینت فقط یک دستمال مرطوب یا تی احتیاج دارید ولی پارکت چوبی را باید با محلولهای مخصوص پاک کنید تا سطح آن صدمه نبیند یا ورم نکند که خودش هزینه اضافهای است. مزایا: نصب پارکت لمینت سریع و آسان است. مزایا: تمیز کردن آنها آسان است. مزایا: کفپوش لمینت میتواند در مناطق نیمه مرطوب مانند آشپزخانه و مکانهای دیگری که رطوبت وجود دارد استفاده شود. این موضوع به دلیل قابلیتی است که بافت چوب وجود دارد و عایق سرما است. استعلام قیمت لمینت به راحتی از طریق کارشناسان گروه در سراسر استان های کشور امکان پذیر است. 2. در تابستان، گرم شدن هوا باعث انبساط کفپوشها شده و به مرور به آن آسیب میرساند مگر اینکه فضایی برای این قضیه در نظر گرفته شود که این موضوع هم مشکل نفوذ آب را به زیر کفپوش به دنبال خواهد داشت. روکش آن از جنس چوب واقعی به ضخامت حدود ۴ میلیمتر بوده، به این معنی که اگر خراشیده شود، فرسوده شده یا آسیب ببیند، میتوان آن را دوباره سنباده زد و اصلاح کرد.

از طرفی دیگر جلا دادن چوب بسای ساده تر است و به همین دلیل طول عمر بیشتری دارد ، چرا که میتوان آن را با سمباده و روغن مانند روز اول کرد . و حتی نیاز آن را براق کنید. ۳. لمینیتهایی براق و با جَلا: میتوانید نوع خیلی براق یا مات (کمتر براق) کفپوش کفپوش لمینت (پارکت لمینت) را انتخاب کنید. سریع: هنگام نصب کفپوش های لمینت قدیمی باید از چسب استفاده کنید، اما لمینت های جدید چندلایه هستند و فقط کافیست آنها را مثل پازل کنار یکدیگر قرار دهید. از نوارهای نازک تا طرحهای منبتکاری شطرنجی، که ظاهری تزیینی و متقارن ایجاد میکنند، هنگام انتخاب الگو برای کفپوش لمینیت، گزینههای زیادی وجود دارد. نکات قابل ملاحظه ی دیگری نیز وجود دارند که می توانند در تصمیم گیری شما بسیار موثر باشند . ۱.لمینیت های هموار و صاف: این نوع از لمینیتها شبیه دیگر محصولات کاشی کف مثل سرامیک و مرمر هستند؛ با اینکه مقاومتر هستند و دوام بیشتری دارند اما تمیز کردن آنها از کاشیها راحتتر است چون بین کاشیهای مرمر سرامیک های جداگانه، شیار (درز) وجود ندارد.

از موکت که قدیمی ترین نوع کف پوش است تا سرامیک و پارکت . آنها شبیه کاشی های سرامیک هستند. ۳.لمینیتهای شبهسنگ: کفپوش لمینت (پارکت لمینت) های شبهسنگ هم ظاهر زیبایی دارند و هم بسیار شبیه سنگ واقعی هستند (برآمدگی ها و علامت های حکاکی شده روی آن دقیقا شبیه سنگ واقعیست). لمینیت هایی که ضخامت بیشتری دارند در برابر لغزش مقاومتر هستند، پس برای محیطهایی مانند آشپزخانه، حمام و ورودی خانه مناسبتر هستند چون مانع از لیز خوردن شما روی سطح میشوند. کفپوش PVC ضخامت کمی دارد بنابر این زیرسازی کفپوش پی وی سی و هم سطح کردن کف برای نصب آن الزامی است در غیر این صورت سطح یکدست نخواهد شد. لمینت ضخامتی در حدود ۷٫۸ تا ۱۲ میلی متر داشته در حالی که کفپوش پی وی سی ضخامتی برابر با دو تا سه میلی متر دارد . برای انتخاب کفپوش باید به این موضوع دقت کنید که نور روز، شب و محیط چه تاثیری روی جلوه طرح منتخبتان دارد و اینکه بهتر است آنها را در چه جهتی قرار دهید. کفپوش لمینت (پارکت لمینت) های شبهپلاستیک را نباید برای حمام استفاده کنید چون رطوبت زیادی را در خود جذب میکنند. استفاده از این واژه در فرانسه در قرن هفدهم آغاز شد؛ جایی که صنعتگران با برش و نصب قطعات کوچک هندسی چوب به صورت یک به یک و سپس چسباندن آن ها به کف، طرح های زیبایی را ایجاد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید