پارکت ها دارای انواع متفاوتی هستند

معایب: یکی از معایب بزرگ کفپوش لمینت (پارکت لمینت) این است که قابلیت دوباره پرداخت شدن را ندارد. اگر قصد دارید فضای اتاق و خانه را بزرگ تر نشان دهید ، پارکت سفید گزینه مناسبی است. درخواست نصب پارکت، لمینت و دیوارپوش خود را ثبت کنید! این دیوارپوش به عنوان یک محافظ در مقابل عوامل طبیعی و غیر طبیعی تخریب کننده دیوار مقاوم است. این دیوارپوش علاوه بر استحکام و مقاومتی که دارد می تواند با کفپوش سطح ست شود و یک جلوه بسیار زیبا برای محیط شما داشته باشد. برای خوش فرم نگه داشتن این کفپوش ها به محصولات تمیزکننده یا ماشین آلات خاصی نیاز ندارید. محصولات که از چوب جامد، به خصوص کفپوش، اغلب در محیطهایی که در آن ساکنان شناخته شده به آلرژی به گرد و غبار و یا دیگر ذرات مشخص شده است. اما از سوی دیگر قابلیت شکل پذیری و انعطاف مناسب هم دارد. نکته مهم دیگر اینکه لمینت بسیار بهداشتیتر ازپی وی سی است زیرا کفپوشهای پی وی سی از مواد بازیافتی تهیه میشوند. انتخاب کفپوشی مناسب برای خانه بسیار مهم است، زیرا کفپوش علاوه بر زیبایی، نقش زیادی در راحتی و آسایش افراد خانه دارد. یکی از انواع محبوب کفپوش ها ، پارکت های چوبی است.

مهم ترین ویژگی پارکت های چوبی سازگاری با محیط زیست و ایجاد یک فضای گرم و صمیمی است. اگر شما هم از افرادی است که سلامتی و محافظت از محیط زیست برایتان اهمیت زیادی دارد ، کفپوش پارکت انتخاب مناسبی است. • بسته های پارکت باید به مدت دو یا سه روز قبل از نصب درهمان فضایی که قرار است نصب شوند،گذاشته شوند تا با دمای محیط سازگارشود. سلام میشه لطف کنید برای خونه ۱۰۰ متری اگه بخوام پلیژن استفاده کنم چند بسته استفاده میشه ؟ استاندارد عمر طولانی: هر شرکت تولید کنندهای برای کف پوش لمینت خود استاندارد ای سی تعریف میکند و طراحان داخلی بنا به شماره AC درج شده روی بسته متوجه میشوند که لمینت به درد کدام سطح خانه میخورد. دوام پارکت ها بیشتر ازلمینت ها است و در صورتی که نگهداری مناسبی از آن داشته باشید به مدت 40 الی 80 سال عمر می کند این در حالی است که عمر لمینت فقط 10 سال است. کفپوش های PVC به دلیل ضخامت کم ( حدود 3mm ) و خاصیت ارتجاعی آن جهت نصب ٬ به زیرسازی اولیه ( صاف نمودن کف ) نیاز خواهد داشت ( در صورتی که زیرسازی به درستی انجام نشود تمامی پستی و بلندی های کف از پشت کفپوش احساس خواهند شد ) .

همچنین در تابستان پا گذاشتن روی کفپوش پارکت حس خنکی به شما خواهد داد. هر دو کفپوش لمینت و پارکت می توانند گزینه های کفپوش زیبا و بادوام را برای منزل شما در اختیار شما قرار دهند. اگرچه شما عزیزان میتوانید پارکت های تچرا پلاس را در حمام نیز استفاده کنید. پارکت ها انواع مختلفی دارد علاوه بر جنس آنها نوع نصب پارکت ها نیز باعث تفاوت بین آن ها شده است. افزایش سطح کار ، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن ، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد. اجرای پارکت با فوم متال سایلنت در منازلی که از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند، لازم و ضروری است و موجب بالا بردن طول عمر پارکت می شود. دارا بودن دوام و طول عمر بالا و در عین حال نگهداری ساده تر در مقایسه با بقیه انواع کفپوش ها از مزایای آن می باشد.

به نظر شما کفپوش بهتر است یا پارکت؟ برای تمیز کردن لمینت شما می توانید با یک دستمال مرطوب سطح را تمیز کنید اما برای تمیز کردن پارکت باید نکاتی را رعایت کرده و از شوینده های مخصوص استفاده کنید. نرمی بافت: خانم پادپری در ادامه صحبتشان درباره معایب پارکت چوبی ادامه میدهند: «برخی پارکتها بافت نرم و شکنندهای دارند که نصاب باید هنگام پوشاندن کف خانه این بافت سست را تقویت کند. این پارکت ها دسته ایی از انواع پارکت چوبی و لمینت هستند اما به جای نصب روی کف بر روس دیوارها نصب می شود. رنگ، سختی، دوام، روشن و یا تیره بودن پارکت ها نیز به جنس چوب استفاده شده بر می گردد. هر نوع متریالی که برای کف ساختمان، در نظر می گیرید روی نمای داخلی ساختمان نیز تاثیرگذار است. پارکت ها در برابر اجسام نوک تیز بسیار حساس هستند و به سرعت آسیب می بینند، اما لمینت ها نسبت به پارکت ها در این موضوع مقاوم تر هستند. پارکت ها چون از چوب ساخته شده اند درمقابل آب به سرعت واکنش می دهند اما لمینت ها نسبت به آب مقاوم تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید