پارکت لمینت با پارکت های چوبی چه تفاوتی دارد؟

این نوع دیوار پوشها برای نقاط کانونی منازل مانند پشت تلویزیون و پشت تخت استفاده میشود. برای مثال کفپوش pvc برای سرویس بهداشتی منازل بهترین انتخاب است اما برای سالن پذیرایی، پارکت لمینت زیبایی و جذابیت بیشتری دارد. از دهه 1990 میلادی نیز صادرات این کفپوش به کشور آمریکا آغاز شد و محبوبیت لمینت کف امروزه به جایی رسیده که در بسیاری از کشورهای جهان، شرکت ها و برندهای مختلفی دست به تولید و عرضه گسترده پارکت لمینت می زنند. در حقیقت با ورود کفپوش پارکت لمینت به بازارهای جهان، کم کم خرید و استفاده از پارکت های چوبی کمتر شد تا جایی که امروزه به گفته بسیاری از کارشناسان، در بسیاری از کشورهای جهان، لمینت کف جای پارکت های چوبی را گرفته و به دلیل مزایای فراوانی که این کفپوش ها برای مصرف کنندگان دارند، بسیاری از مردم امروزه این نوع کفپوش ها را ترجیح می دهند. همانطور که تا اینجا اشاره کردیم این دو نوع کفپوش تفاوت های متعددی با یکدیگر دارند که در ادامه تعدادی از این موارد را به اتفاق بررسی خواهیم کرد.

این نوع دیوارپوش بهتر است در یک تا دو ضلع دیوار اتاق قرار گیرد. این جنس باید با چسب بر روی کف نصب شود و پس از نصب و گذشت یک تا دو روز به دلیل ناصاف بودن سطح آن ، با ساب صاف و صیقلی میکنند. هر چند از نظر ظاهری ممکن است بنظر بیاید که این دو محصول شبیه به هم هستند اما تفاوت های اساسی بین این دو هست. چراکه این محصول در برابر آب مقاوم تر است و اگر قسمتی از آن آسیب دید، می توان جایگزین کرد. پس از خشک شدن لاک، می توان وسایل را روی پارکت قرار داد و از زیبایی های آن لذت برد. این در حالی است که راه رفتن با کفش و دمپایی هم سبب خراشهای ریز روی سطح کفپوش میشود. پارکت و لمینت هر کدام یک جنس مستقل با تفاوت هایی هستند.در ادامه شما میتوانید آمورش محاسبه و همچنین چگونگی نصب این کفپوش چوبی و لیست قیمت انواع پارکت و لمینت را میتوانید مطالعه بفرمایید.

همچنین بهتر است از قرارگیری در پلهها خودداری شود؛ زیرا علاوه بر اینکه نصب آن در مکانهای داری پله مشکل است، بهخوبی جاگیر نمیشود. لمینیت و یا همان لمینت نیز کفپوش چوبی است که بر خلاف پارکت به صورت مستقیم از الوار چوب تولید نمیشود بلکه از الیاف چوب فشرده و به عبارت دیگر HDF میباشد که همین امر سبب شده تا مقاومت و طول عمر بالاتری به نسبت پارکت داشته باشد. ارتفاع اسکوتی حدود 3 تا 4 سانتی متر و ارتفاع میت حدود 2 سانتی متر میباشد. اما به مرور با افزایش کیفیت و تغییر در روش نصب، بسیاری از مردم جهان از این کفپوش ها استقبال کردند تا جایی که در بسیاری از مجلات تخصصی دکوراسیون خانگی و همچنین توسط بسیاری از متخصصان معماری داخلی، استفاده و نصب کفپوش های لمینت توصیه می شود. عمده ترین تفاوت کفپوش و پارکت در جنس مواد سازنده است. این شرکت با قرار دادن این محصولات در معرض فشار شدید، گرما و مواد شیمیایی اتصالدهنده، سپس تبدیل نتیجه به پوششهای کف قابلاستفاده، به فکر استفاده از پروژههای ضایعات چوب افتاد. به طور کلی فراورده ها و محصولاتی که در تهیه آن از چوب یا مشتقات آن استفاده می شود نباید در معرض آب و رطوبت باشند.

البته این نکته بدین معنی نیست که لمینت در برابر آب کاملا مقاوم است؛ پارکت ها با کوچک ترین تماسی که با رطوبت داشته باشند دچار فرسودگی می شوند اما لمینت ها از این نظر مقاومت بیشتری دارند. در صورتی که پارکت امینت از جنس الیاف فشرده HDF تهیه می شود که این الیاف از مشتقات چوب می باشد. در واقع لمينتها از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده «اچدیاف» ساخته شدهاند و سطح خارجی آنها روکشی دارد که مشابه نقش و نگارهای چوب طبیعی است. راه رفتن بر روی یک کفپوش زیبا، طبیعی و چوبی تجربه ایست دلنشین که بسیاری از افراد خوش ذوق آنرا می پسندند. سلام ایا از کفپوش برای راه پله هم میتوان استفاده کرد؟ اگر محیط شما دارای پله است پس باید نبشی جهت لبه های پله نیز در نظر داشته باشید که این ابزار همچون همتاهای خود به صورت شاخه ای باید درخواست جنس شود. در زیر پارکت باید حتما فوم کارگذاشته شود و این فوم هم میتواند حکم عایق صدا و انرژی باشد و هم برخی از فوم ها از صدای کوبه ای لمینت میکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید