پارکت بهتر است یا سرامیک

استاندارد عمر طولانی: هر شرکت تولید کنندهای برای کف پوش لمینت خود استاندارد ای سی تعریف میکند و طراحان داخلی بنا به شماره AC درج شده روی بسته متوجه میشوند که لمینت به درد کدام سطح خانه میخورد. دوام پارکت ها بیشتر ازلمینت ها است و در صورتی که نگهداری مناسبی از آن داشته باشید به مدت 40 الی 80 سال عمر می کند این در حالی است که عمر لمینت فقط 10 سال است. قابلیت تعویض جزئی: اگر بخشی از کفپوش لمینت آسیب ببیند تنها کافی است قطعه معیوب را خارج کنید و قطعهای سالم جای آن بگذارید؛ در حالی که پارکت چنین قابلیتی ندارد. اگر لمینیت به شدت فرسوده است و خراش عمیق و یا شیار دارد، نمیتوانید مانند چوب سخت آن را سنباده بزنید یا پرداخت کنید؛ فقط باید آن را تعویض کنید. باز با این حال، با یک متخصص کفپوش مشورت کنید و سپس دست به اقدام در این راستا بزنید. پارکت یک نوع کفپوش چوبی است که در فضاهای داخلی قرار می گیرد. برای ساخت این نوع پارکت چوبی از مقاوم ترین و قوی ترین چوب درختان استفاده می شود.

پارکت ها چون از چوب ساخته شده اند درمقابل آب به سرعت واکنش می دهند اما لمینت ها نسبت به آب مقاوم تر هستند. نسبت به چوب طبیعی، کامپوزیت از قیمت کمتری برخوردار است. پارکت ها از یک سری قطعات تشکیل شده است که با قرار گرفتن در کنار هم سطح را پوشش می دهند، در گذشته به کمک چسب این قطعات به زمین متصل می شد اما پارکت های امروزی به کمک کلیک به هم متصل شده و آسیبی به کف نمی زند. در نتیجه هم به کف اصلی آسیب میزند و هم نمیتوان آنها را چند بار استفاده کرد. کف پوش لمینت از چند سال پیش بازار پارکت چوبی را کساد کرده است. پارکت لمینت یک نوع از پارکت چوبی است که امروزه در سراسر جهان استفاده می شود. کف پارکت که از تکه های چوبی کوچک و سخت ساخته شده و در الگوهای هندسی خاصی در کنار هم قرار گرفته شده اند، عناصر طراحی چشمگیری را به هر اتاق با هر نوع فضایی اضافه می کند. تایل های پارکت لمینت از 4 طرف به وسیله زبانه ها و کلیک هایی به هم متصل و بر روی زمین نصب می شود.

چسب نیاز ندارند: دورتا دور کفپوش لمینت شیارهایی است که کلیک Click نام دارند که به صورت نر وماده در هم قفل میشوند. حتی اگر کف ساختمان شما دارای پوششی مانند سرامیک است و از آن خسته شدهاید، بدون اینکه سرامیک آسیب ببیند، شیارهای لمینت را به هم کلیک کنید و یک کفپوش زیبا داشته باشید. کفپوش پی وی سی هم مثل پارکت با چس نصب میشود و به کف ساختمان آسیب میزند. اما اینکه پارکت بهتر است یا سرامیک ، سوالی است که هنگام تصمیم گیری به خرید کف پوش به ذهن ها خطور می کند . پارکت ها در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. به راحتی جای کارتن ها را در اتاق تنظیم کنید. سرعت نصب بالای این کفپوش کمک می کند تا در طول روز بتوان مساحت یک خانه را به راحتی پارکت کرد. آجر ها، یادآور خانه های سنتی و تاریخی هستند و حسی از راحتی و نوستالوژی را در خود دارند. برای کسب اطلاعات از انواع مختلف لمینت های ارائه شده توسط دکوروز می توانید با کارشناسان فروش کفپوش در وبسایت تماس حاصل نمایید. شرکت های بسیاری زیادی در کشورهای مختلف امروزه اقدام به تولید پارکت لمینت می نمایند که در میان این کشور ها ، برند های آلمانی و ترک جز بهترین سازندگان پارکت لمینت می باشند.

در ابتدا تفاوت پارکت چوبی، لمینت و انواع کفپوش ها را توضیح می دهیم؛ پارکت در واقع قطعات مسطح ساخته شده از چوب درختان است اما لمینت از چندین لایه چوب فشرده ساخته می شود و مغز آن MDF و یا HDF است و در آخر کفپوش های متفاوتی مانند PVC، پلاستیکی و … پارکت ها انواع مختلفی دارد علاوه بر جنس آنها نوع نصب پارکت ها نیز باعث تفاوت بین آن ها شده است. استفاده از پارکت های چوبی و ام دی اف با طرح عمودی به منظور استفاده در پذیرایی و نشیمن علاوه بر شیک جلوه دادن خانه، موجب می شود فضای داخلی آن بزرگتر به نظر آید، بنابراین با توجه به دکوراسیون کوچک منازل امروزی، استفاده از کفپوش هایی از این نوع می تواند انتخاب مناسبی باشد. این مسئله به خوبی نشان می دهد که جنس چوب در تنوع و نوع پارکت تا چه میزان اهمیت دارد. فقط کافی است تیزی پاشنه کفش خود را تصور کنید تا میزان خط و خشی که با راه رفتن روی پارکت ایجاد میشود را به خوبی دریابید. کاربرد لمینیتها بسیار گسترده است و از آنها فقط برای کفپوش خانهها استفاده نمیشود. این کفپوشهای چوبی از قرن 17 میلادی در خانه اشراف مد شدند و تا یکی دو دهه قبل در ایران خودمان هم فقط ثروتمندان کف خانه یا محل کارشان پارکت بود.

دیدگاهتان را بنویسید