هود (پیامبر) – ویکی شیعه

همچنین کیفیت قطعات هود صدرا تا حد زیادی بالاست که همین مسئله موجب افزایش سطح رضایت مصرف کنندگان شده است. همچنین طراحی شیبدار و مدرن این هود آشپزخانه، مورد توجه زیادی قرار گرفته است. اگر زیبایی آشپزخانه برای شما اهمیت زیادی دارد در هنگام خرید هود آشپزخانه می توانید هودهای شومینه ای ، دیواری و یا جزیره ای را انتخاب کنید. این هود برای نصب بالای اجاقگازهای 90 سانتی متری یا کوچک تر بسیار مناسب میباشد؛ بهشرط آنکه فضای کافی بین کابینتهای ردیف بالایی در نظر گرفته شده باشد. نصب یک هود کوچک قدرت مکش کافی را ندارد. با توجه به عرض هود، این دستگاه مناسب برای نصب بالای اجاقگازهای 70 سانتیمتری یا کوچکتر است؛ که البته باید فضای کافی برای نصب دستگاه در آشپزخانه در نظر گرفته شده باشد. در هودی که ۸ حالت مکش دارد، یک دور به 2 و یا 3 قسمت تقسیم شده است. هود مخفی اخوان ، هودهایی هستند که به صورت کاملا توکاردر بین کابینت های بالای اجاق گاز، پنهان شده و چندان به چشم نمی آیند.

هود مخفی: اگر خیلی طراحی و زندگی مینیمال برایتان اهمیت دارد، میتوانید از هود­ مخفی استفاده کنید که داخل کابینت بالای اجاق گاز جاسازی میشود و دیگر به چشم نمیآید. اگر هود زیر کابینتی می خرید باید به اندازه مقدار فرورفتگی باشد که در کابینت دیواری برایش در نظر گرفته شده است. شکل کلی این هود، چهارگوش است و محل مکش هوا به صورت چهار ضلعی و کمی برجسته است که در مرکز دستگاه در نظر گرفته شده است. برای خریدن هود مناسب آشپزخانه، به نکاتی که در ادامه گفته میشود توجه نمایید تا بتوانید بهترین نوع هود و مناسبترین آن را برای آشپزخانه خود خرید نمایید. برای روشن کردن سطح اجاقگاز و ظروف روی آن میتوان از سیستم روشنایی هود که شامل دو چراغ SMD است، استفاده نمود. از ویژگیهای این دستگاه میتوان به پروانه و حلزونی موتور بسیار کم صدای آن اشاره کرد و هنگام استفاده از دستگاه، مزاحمتی برای آشپز و سایرین ایجاد نمیکند. در مقابل هود هایی هستند که تهویه هوا را به درون خود کشیده و پس از تصفیه، آن را به محیط باز میگردانند. این موارد بیشتر مرتبط با ویژگیهای خود هود و مواردی بود که باید در هنگام انتخاب و خرید هود باید رعایت کنید.

با رشد روز افزون تکنولوژی تولید هود آشپزخانه نیز دچار تحول شده است. هود شومینه ای در دو مدل دیواری و جزیره وجود دارد و در سایزهای مختلف و استاندارد هود تولید شده است. باید فضای مورد نظر خود برای نصب هود را اندازه گیری کنید تا بتوانید هود جزیره ای سایز مناسب را خریداری کنید. هود جزیره: هود جزیره همان هود شومینهای است، با این تفاوت که به جای وصل شدن به دیوار بر روی سقف قابل نصب است. هود(ع)، از نوادگان حضرت نوح بود که با نسبش با هفت واسطه به وی میرسد. در حالیکه اگر پروانه موتور هود از جنس پلاستیک نسوز باشد ، طول عمر کمتری دارد. صدای هود در حد معقول بوده و در سرعت بالا برای مدت زمان کوتاه چندان آزاردهنده نخواهد بود؛ و این را مدیون پروانه و حلزونی موتور بسیار کمصدای استفاده شده در دستگاه است. بعضی از هودها دارای نمایشگری هستند که زمان تعویض فیلتر را هشدار میدهند.

بنابراین در زمان خرید باید میزان قدرت و گسترش نور را بررسی کنید. یکی از دیگر مدل های هود که قصد داریم به بررسی امکانات و ویژگی های آن بپردازیم، هود صدرا است که بررسی کیفیت هود صدرا می تواند برای افراد در زمینه خرید هود صدرا بسیار کمک کننده باشد. سرعت فن هود برای تغییر در میزان مکش هود یکی از گزینههایی است که باید مورد بررسی قرار دهید. استفاده از انواع هود آشپزخانه این امکان را برای شما فراهم می کند که بوی نامطبوع، دود، رطوبت و چربی حاصل از پخت غذا را از محیط آشپزخانه دور کنید. این هود نیز همانند هود مخفی به صورت توکار در کابینت بالای گاز جای میگیرد و تنها بخشی از آن که شامل صفحه مکش و کشوی هود است، دیده میشود. گفته شده قصه قوم عاد و حضرت هود در هیچ یک از دیگر کتابهای آسمانی ذکر نشده و فقط قرآن کریم از آن سخن گفته است.

دیدگاهتان را بنویسید