هود مخفی چه مارکی خوبه؟

» سعی شده تا با مرور نکات خرید این محصول در روند انتخاب و خرید هود آشپزخانه به شما مشورت و یاری داده شود. در صورت امکان، قبل از رفتن به خرید مواد غذایی این کار را انجام دهید تا اقلام قدیمی تاریخ مصرف گذشته دور ریخته شوند و در نتیجه فضایی برای مواد غذایی جدید ایجاد شود. با ظهور گازهای رومیزی (صفحهای)، انقلاب مهمی در عرصه فرهای گازی یا برقی یا ترکیبی ایجاد شد. برای انتخاب یک هود مناسب لازم است مواردی مانند تعداد موتور، فیلتر های استفاده شده در هود، جنس بدنه هود و اندازه استاندارد هود آشپزخانه را بشناسیم. معمولا بهتر است در این مورد خودتان را به دست فروشندگان و نصابها بسپارید؛ چرا که همه مدلها استاندارد هستند. برای مثال یکی از رایج ترین ترین انواع هودهای آشپزخانه آنهایی هستند که با نام هودهای زیر کابینتی شناخته می شوند. هودهای زیر کابینتی یا کتابی یکی از مدل های رایج و پرفروش انواع هودها است. از دیگر انواع رایج هودهای آشپزخانه، نمونه های دیواری هستند که بسته به نوع خاصی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. اقلامی که تاریخ مصرف آنها تمام شده یا خراب شده اند را دور بریزید.

در بیشتر مدلهای هود با صدای موتور در دور بالا روبه رو هستیم. هرچه تعداد دور موتور بیشتر باشد گزینه های شما برای انتخاب مکش و صدای هود نیز افزایش می یابد. هودهایی که امروزه در بازار موجود هستند تنوع بالایی دارند و در دسته بندی های متعددی قرار می گیرند. هود آشپزخانه از جمله آن عناصری است که وجود آن می تواند خیال خیلی ها را راحت کند. این هود ها در واقع از دسته هودهای زیر کابینتی هستند و تنها صفحه مکش آن ها قابل رویت است. پنجره فلزی را که چربی به خود می گیرد در آب ولرم حاوی مواد از بین برنده چربی خیس کنید تا چربی ها پاک شود یا این که با کمک برس هر ۲ طرف آن را بشویید و قبل از اتصال مجدد کاملا خشک کنید. هود مخفی یا هود توکار همان طور که از نام اش پیداست کاملا داخل کابینت آشپزخانه نصب می شوند. برای انتخاب بهترین مدل هود علاوه بر ویژگی های ظاهری باید به معیارهایی از قبیل قدرت مکش ، میزان صدا ، جنس پروانه موتور (فلزی یا پلاستیکی) ، قابلیت شست و شوی فیلترها ، قابلیت نصب آسان ، داشتن امکانات جانبی (سنسور ، پنل لمسی ، ریموت کنترل) ، گارانتی و حسن شهرت تولید کننده توجه کرد.

فیلتر چربی هود بتدیج با جذب چربی فیلتر آلومینیومی هود شما کثیف میشود .و قدرت مکش هود را پایین میآورد.بعضی مدل های هود مجهز به سنوری چراغی جهت تعویض یا شستشویی فیلتر دارد که باید به آن توجه کرد.ولی در هود های دیگر هر چند ماه بسته به کارکرد هود فیلتر آلومینیومی هود را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید.تمیزی فیلتر در کارکرد هود شما بسیار موثر است. البته باید این را نیز اضافه کرد که این نوع از هودهای آشپزخانه نسبت به هودهای کابینتی هزینه بیشتری دارند و علاوه بر صدای کمی که از خود تولید می کنند مکش بسیار بالایی نیز دارند. تمیز کردن هود یک گام بسیار مهم در مراقبت از آشپزخانه شما است. اگر هود شما از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، می توانید با موم زنبور عسل کمی درخشش را به دست آورید. نصب این نوع از هودها کار چندان سختی نیست و می توان به راحتی از پس آن برآمد.

انتخاب هود مناسب کار سختی به نظر می رسد. ضمن اینکه وقتی با آن کار ندارید به جای خودش برمیگردد. از نظر قدرت مکش، هود های شومینه ای نسبت به انواع دیگر برتری دارند. برای مثال در رابطه با قدرت مکش هود چنین آمده است که «یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که برتری یک هود را ثابت می کند همین قدرت مکش است. یک اسفنج را در محلول آغشته کنید، سپس تمام سطوح یخچال را پاک کنید و مطمئن شوید که لکه های چسبنده پاک شده است. هود لتو در کشورهای ترکیه، ایتالیا و چین با روش های پیشرفته و مواد با کیفیت تولید می شود. تمام مواد غذایی را از یخچال خارج کنید. محلول ملایمی از مواد شوینده غیر اسیدی و آب را با هم مخلوط کنید. برای مشعلهای برقی، مواد غذایی ریخته شده روی آن را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. اگر کابینت های چوبی دارید، از مواد تمیزکننده مخصوص چوب استفاده کنید. هود ازپرطرفدارترین مدل های هود است. هود زیرکابینتی به دو مدل تک موتوره و دو موتوره توليد می شود و قيمت مناسب، نگهداری آسان و اشغال فضای کم از مزایای این نوع هود بشمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید