هود آشپزخانه استیل البرز آشپزخانه – استیل البرز

در این شرایط هود به عنوان یک وسیله پرکاربرد و مفید می تواند دود و بوی نامطلوب حاصل از پخت غذا ها را جذب کرده و به بیرون از محیط خانه منتقل کند. هود از جمله وسایل فراهم کننده ی رفاه بیشتر زندگی به شمار می رود که اصلی ترین هدف آن تهویه هوای آشپزخانه است اما تنها دستاورد نصب آن در آشپزخانه نمی باشد, با نصب هود در این بخش از منزل به زیبایی محیط می افزایید و سطح ارزش آن را بالا می برد. یکی از دلایل خرابی هود آشپزخانه استفاده زیاد از آن می باشد. در این موقعیت، خداوند حضرت هود علیه السلام را که خود از همان قوم بود در میان آنها برانگیخت تا آنها را به پرستش خداى یگانه دعوت کند و از پرستش بت بازدارد تا به عدل و احسان با هم رفتار کنند. این حالت برای مردمی که توانایی خرید نقدی کالاها را ندارند بسیار آزار دهنده خواهد بود و آن ها را از همسو شدن با پیشرفت تکنولوژی و داشتن بسیاری از کالاها محروم می کند. در این شرایط فروش اقساطی کالاها می تواند کمک شایانی را به معیشت مردم کند.

جز عده بسیار کمى از قوم عاد به حضرت هود ایمان نیاوردند و اکثریت آنها بر انکار و دشمنى اصرار ورزیدند و به او نسبت دیوانگى و سفاهت دادند و از او درخواست کردند که عذابى را که به آنان وعده مى دهد نازل کند. هود علیه السلام بسیار آنها را موعظه و نصیحت کرد و راه راست را به آنها نشان داد و هر گونه عذر و بهانه اى را از آنان گرفت؛ اما از پذیرش حق ابا کردند و به مقابله و انکار وى پرداختند: «وَتِلْک عَادٌ جَحَدُوا بِآیاتِ رَبِّهِمْ وَعَصَوْا رُسُلَهُ وَاتَّبَعُوا أَمْرَ کلِّ جَبَّارٍ عَنِیدٍ» و اینان قوم عاد بودند که آیات پروردگارشان را انکار کردند، و از پیامبران او نافرمانی نمودند، و فرمان هر سرکش ستیزه جویی را پیروی کردند. کنترل پنل لمسی فوق حساس (Ultra-Sensitive) که فرمان پذیری هود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. این باد به فرمان خدا همه چیز را نابود مى کرد به طورى که هیچ چیزى جز خانه هایشان دیده نمى شد. این سیستم تهویه باید مانع از سرایت بو به سایر فضا های خانه شود. دراین مدل ، کانال دودکشی در نظر گرفته شده که دود و بو را به بیرون هدایت می کند .

هود آشپزخانه مورب با زاویه 45 درجه نسبت به صفحه گاز قرار می گیرد، هود های 45 درجه به علت اینکه کاملاً بالای اجاق گاز قرار نمی گیرند، ممکن است کمی از بو را پخش کنند اما بسیاری از افراد به خاطر ظاهر زیبا و متفاوت با هودهای قدیمی، این مدل را ترجیح می دهند. هود های آشپزخانه مخفی ممکن است تک موتوره یا دو موتوره باشند.که مدل های دو موتور دور موتور 3 و 4 دارند . هود مخفی یا توکار : این هود دارای قدرت مکش بالاتری نسبت به هود های زیرکابینتی می باشند و داخل فضای تعبیه شده داخل کابینت قرار می گیرند. برای انتخاب بهترین مدل هود علاوه بر ویژگی های ظاهری باید به معیارهایی از قبیل قدرت مکش ، میزان صدا ، جنس پروانه موتور (فلزی یا پلاستیکی) ، قابلیت شست و شوی فیلترها ، قابلیت نصب آسان ، داشتن امکانات جانبی (سنسور ، پنل لمسی ، ریموت کنترل) ، گارانتی و حسن شهرت تولید کننده توجه کرد. این مدل از هودهای شیک و زیبا به حساب می آیند که در جنس های شیشه، استیل ، استیل و شیشه وجود دارند و دارای فیلتر آلومینیومی برای عوض کردن و شست و شو هستند.

فیلتر آلومینیومی، بیشتر هودهای موجود در بازار فیلتر آلومینیومی دارند که قابل شستوشو بوده و بهراحتی از هود جدا میشوند، ضمن اینکه عمر طولانیتری دارند. فروش اقساطی برای تمامی کالاها سودمند خواهد بود اما بیشتر خود را در خرید کالاهای گران قیمت نشان خواهد داد، زیرا که به تبع با بالا رفتن قیمت هر کالا قدرت خرید مردم نیز به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. یا اینکه از گمراهی قومش نجات یافته بود و از طرف خداوند برای هدایت قومش انتخاب شده بود. بدنه از جنس استیل دارد و یک پنل مشکی و صفحه کلید لمسی نیز برای تنظیمات دارد. هودهای قدیمی و ساده ای که صدای زیادی تولید می کنند و هنوز در خانههای قدیمی مشغول کارند، موتور این هودها حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است و نسبت به هودهای جدید، کیفیت و کارایی کمتری دارند. از نظر جنس بدنه، بیشترین نمونههایی که در بازار به فروش میرسند، مدلهای استیل و شیشهای است. هود مورب : علاوه بر داشتن تمامی مزایای هودهای شومینه ای ، داشتن ظاهری مناسب تر نسبت به مدلهای قبلی ، این نوع هود را به پر فروش ترین نوع هود در بازار تبدیل کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید