هود آشپزخانه استیل البرز آشپزخانه – استیل البرز

با در نظر گرفتن نقش محوری اجاق/ گرمکن در آشپزخانه، انتخاب هود اجاق گاز مناسب، تصمیم بسیار مهمی است که باید آن را به درستی انجام دهید. بعضی از آن ها دارای صفحه نمایش و سنسور دود و گاز می باشند. جنس استفاده شده برای بدنه هود با توجه به مدل آن انتخاب می شود. هود زیرکابینتی و مخفی با توجه به نوع نصب آن لازم است با استیل ساخته شوند. صدا یک ویژگی بسیار مهم در آشپزخانه میباشد اگر چیزی دائم دم گوش شما سر وصدا کند و یا نویز داشته باشد هیچگاه نمیتوانید تمرکز لازم را برای کار و فعالیت داشته باشید. اگر شما یک سیستم تهویه قدرتمند برای تمام خانه دارید و معمولا آشپزخانه نیز توسط آن تهویه میشود پس نیازی به خرید هود گران قیمت برای آشپزخانه ندارید و با خرید هود ارزان قیمت و کوچک هم میتوانید کار خود را پیش ببرید. معمولا صدای هودها را با دسی بل اندازه میگیرند و یا با کلمه ی Sone بر روی بدنهی هود حک میکنند یا در کاتالوگ آن مینویسند. میزان تولید صدای این محصول 43 دسیبل است. موتور اینورتر به کار رفته در این هواکش های مدرن به طور چشمگیری میزان مصرف انرژی هود را پایین آورده است.

این فیلترها بسته به میزان استفاده، باید به طور معمول هر ۳ ماه یکبار تعویض شوند. صدای یک هود به طور نرمال برابر 4 سونز میباشد و تا نزدیک 8 نیز بالا میرود. نسب به دیگر هودها، صدای بیشتری تولید میکنند. نور مناسب این هودها، روشنایی مطلوبی بر روی اجاق فراهم میکند. هودهای مورب از جنس استیل، شیشه و یا ترکیبی از این دو متریال هستند و فیلتری از جنس آلومینیوم بر روی آنها نصب شده که قابلیت شستشو را دارا می باشد و مجهز به سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض نیز هست. 2.استیل بدنه هود را با یک دستمال نمدار تمیز نمایید و هنگام تمیز کاری جریان اصلی برق را حتما قطع نمایید.برای تمیز کردن از ابزاری که باعث خط و خش می شود و نیز از مواد پاک کننده قوی که باعث آسیب به سطح هود میشود استفاده نکنید. بوی دود، رطوبت، گازهای آزاد شده هنگام پخت و پز، بوی سوختگی و مواردی از این دست برای هر آشپزخانهای یک مصیبت است و تنها با خرید هود میتوان از این مصیبت سربلند بیرون آمد.

در هر صورت با خرید هود اخوان و دریافت مشاوره میتوانید بهترین کارایی ممکن را تجربه کنید.انواع هود آشپزخانه ی اخوان، در طرح ها و مدل های مختلف، راهی بازار شده و با قیمت های بسیار کم نسبت به کیفیت و دوامشان، به فروش می رسند و بدین ترتیب اماکن خرید هود آشپزخانه ای، لوکس، زیبا و باکیفیت را، برای افراد فراهم می نمایند. اخوان در دسته بندی هود شامل 4 مدل مورب، شومینه ای، مخفی و زیرکابینتی تولید کرده است. ابعاد آشپزخانه فقط شامل طول و عرض و ارتفاع آن نمیشود و شما باید المانهای دیگری را نیز در نظر بگیرید، محل قرارگیری اجاق گاز و فر و فرگاز باید معلوم باشد تا هود شما بتواند به نسبت فاصله با این عناصر یک عملکرد قابل قبول داشته باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر میخواهید از نهایت قدرت هود بهرهمند شوید، باید ابتدا هود را در محل مناسبی قرار بدهید و فاصله استاندارد هود تا اجاق را رعایت کنید. یکی از نکات مهم و قابل توجه قدرت فن هود میباشد. فرقی نمی کند شما کدام مدل از هود را انتخاب کنید. آشپزخانه جایی است که در طول روز حتما چند باری به آن سرک میکشیم تا شاید یک خوراکی خوشمزه غافلگیرمان کند.

هود توکار دارای دودکش یا لوله خرطومی با طول تقریبا 90 سانتی متر طراحی شده است. هودی را انتخاب کنید که یا هم اندازه یا بزرگتر از طول اجاق گاز باشد تا کاملا سطح اجاق گاز را پوشش دهد. هود مورب، هودی است که به صورت زاویهدار در بالای اجاق گاز قرار میگیرد. هود مخفی به صورت توکار طراحی شده است و کاملا داخل کابینت قرار میگیرد. در طراحی بیرونی و ساخت بدنه این هودها از شیشه یا ترکیب استیل و شیشه استفاده میشود که زیبایی چشم نوازی به هود میبخشد. هودهای نسل جدید هم طراحی بهتر و مدرنتری دارند هم موتورهای آنها بهینهتر شده است. تمام هودها مجهز به فیلتر قابل شستشو و تعویض می باشند و پس از مدتی استفاده می توان آنها را تمیز و یا تعویض نمود. اما فراموش نکنید گاهی اوقات قیمت ارزان نشان از بی کیفیتی کالاست و ممکن است پس از مدتی نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. از طرفی چون هود فاصلهی کمی با اجاق دارد پس گازهای خروجی را بلافاصله جذب و از محیط آشپزخانه خارج میکند و این یکی از مزیتهای هود در آشپزخانه است که هیچ گاز سمیای در فضای آشپزخانه باقی نمیماند.

دیدگاهتان را بنویسید