همه چیز درمورد چگونگی انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه – مجله اینپین

این مدل از هود آشپزخانه نیز بر روی دیوار نصب می شود. اما اکثر برندها در خدمات پس از فروش خود نصب رایگان نیز دارند. این برند نیز مانند سایر تولیدات داخلی شامل خدمات پس از فروش می شود و دارای 18 ماه گارانتی و خدماتی از جمله نصب رایگان در محل است. نصب اینگونه هودها کمی سخت و پیچیده است و بهترین کار این است که نصب را به یک متخصص بسپارید. اکثر شکایات مردم نیز به علت سر و صدا است. برخی از هودها نیز بدون مجرا هستند و نصب سادهای دارند کافی است کمی با کارهای فنی آشنا باشید تا بتوانید این هودها را نصب کنید. به همین دلیل اجاق گاز صفحهای روی جزیره نصب میشود و در­نتیجه باید از هود­جزیرهای هم استفاده کنید. زیاد نیست به همین دلیل نیازی نیست فن با سرعت بالا کار کند. مکش هود مورب نسبت به سایر هودها کمتر میباشد. هود مورب معمولا دارای صفحه کنترل لمسی می باشد و فیلتر آلمینیومی قابل شستشو از مزیت ها آن است.

فیلتر هودهای جدید از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی است اما فیلتر هودهای قدیمی زیرکابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود. جنس بدنه این هودها از استیل و یا ترکیب با شیشه است. یکی از مدل های نسبتا جدید هود می باشد که با زاویه 45 درجه نسبت به گاز قرار دارند و در طرح های شیشه ای و استیل تولید می شوند. عوامل مختلفی در قیمت هود تاثیرگذار هستند، به عنوان مثال، هودهای بزرگتر معمولاً قیمت بیشتری از اندازههای کوچکتر دارند و یا مدل های که دارای ویژگی های اضافی و یا طراحی منحصر به فرد هستند نیز قیمت بالاتری دارند. هودهایی که دارای مجاری مکش هستند، بسیار مؤثرتر از آنهایی است که مجرای مکش ندارند، اما نصب آنها پیچیده تر بوده و هزینه های بیشتری به گردن شما می اندازد. هود جزیره ای و هود دیواری برخی از گران ترین مدل های هود هستند، در حالی که هود زیرکابینتی معمولاً گزینه ای به صرفه تر است.

هر مصرف کننده نیازها و اولویتهای مختلفی دارد که تعیین کننده نوع هود و ویژگی های مرتبط با آن است. این قاعده جنبه جهانی دارد و معیار نیکو بودن افعال و آموزهها قلمداد شده و یکی از درخشانترین آموزههای اخلاقی اسلام همین روایت است که به قاعده زرین اخلاقی مورد توجه مسلمانان و غیرمسلمانان قرار گرفته است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دنبال یک آشپزخانه مدرن هستید، احتمالا به داشتن آشپزخانه جزیره هم فکر کرده اید. به دنبال هودی بگردید که به طور کامل اجاق گاز شما را پوشش دهد. برخی از هودهای آشپزخانه به زیبایی فضای آشپزخانه شما نمی افزایند، اما اگر به زیبایی محیط آشپزخانه خود اهمیت میدهید، مطمئنا میتوانید هودی زیبا و مناسب با دکوراسیون آشپزخانهتان انتخاب کنید. هود زیر کابینتی باید به اندازه مقدار فرورفتگی باشد که در کابینت دیواری برایش لحاظ شده است (هرچند برخی از مدل ها برای جلوگیری از انطباق با اندازهی اجاق گاز طراحی شده اند)، در حالی که هود نوع جزیرهای محدود به اندازه فضای موجود است.

مقدار اندازه گیری قدرت هود از طریق متر مکعب بر ساعت m3/h محاسبه میشود. البته ممکن است به دلایل مختلفی نتوانید هودی دقیقا اندازه اجاق گاز خود انتخاب کنید ولی سعی کنید هودی انتخاب کنید که بتواند مقدار بیشتری از اجاق گاز را پوشش دهد. این یک ویژگی بسیار کاربردی است و به شما این امکان را میدهد با توجه به شرایط سرعت فن هود خود را تنظیم کنید. تنوع در سایز محصولات صدرا که در ابعاد خارجی 60 ،80 و 90 سانتی متر موجود است، باعث شده نیاز هر آشپزخانه ای با متراژ کوچک، متوسط و بزرگ را برآورده کند. زیرا در بیشتر مدلهای هود با سر و صدای زیادی روبه رو هستیم. پس اگر تحمل صدای بلند را ندارید، قبل از خرید به میزان صدای تولیدی هود توجه کنید. با این حال مدلهایی نیز وجود دارند که صدای بسیار کمتری دارند. بنابراین در قدرت مکش هیچ تغییری به وجود نیامده است و در مجموع هیچ تفاوتی با هودهای ۳ دور ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید