همه چیز درمورد چگونگی انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه – مجله اینپین

فیلتر هود های شومینه ای آلومینیومی با قابلیت شستشو و تعویض هستند. همینطور می توان فیلتر های آلومینیومی را جهت شستشو در ماشین طرفشویی قرار داد. جهت انتخاب بهترین هود آشپزخانه، حتما سرعت فن را در بالاترین درجه تست کنید. هود آشپزخانه از یک فن مکانیکی بهره میبرد و وظیفه تخلیه هوا، فیلتراسیون چربی موجود در هوا، دود، گرما و بخار را بر عهده دارد. با توجه به عرض هود، این دستگاه مناسب برای نصب بالای اجاقگازهای 70 سانتیمتری یا کوچکتر است؛ که البته باید فضای کافی برای نصب دستگاه در آشپزخانه در نظر گرفته شده باشد. البته توجه داشته باشید چیزی که مهم تر از تعداد موتور است، قدرت مکش آن می باشد. با توجه به اینکه قدرت مکش بالایی دارند اما صدای آنها زیاد نیست. هود اخوان ، علاوه بر ظاهری لوکس و منحصر به فرد، از ویژگی های فنی و عملکردی ویژه ای نیز بهره می برند و از قدرت مکش بسیار بالایی برخوردارند. انواع بهترین مارک ایرانی و خارجی در محصولات هود اشپزخانه همچون بوش، هود اشپزخانه اخوان و هود اشپزخانه بیمکث کنار طراحی زیبا و مدرن با بکارگیری فناوری های جدید انواع هود اشپزخانه های حرفه ای را تولید می کند که علاوه برداشتن قدرت مکش بالا صدای بسیار کمی تولید کنند و در این حال از طول عمر بالایی برخوردار باشند.

هود شومینه ای اخوان و هود مورب اخوان ، از جمله پرطرفدارترین و مدرن ترین هودهای شرکت اخوان می باشند و امروزه در اکثر آشپزخانه های جدید و مدرن، دیده می شوند. هود توکار مخفی برای نصب در داخل کابینت آشپزخانه فعلی شما طراحی شده است، این مدل هود دارای یک دودکش برای بیرون کشیدن بوی غذا از آشپزخانه ساخته است اما دیده نمی شود و بصورت توکار در داخل کابینت نصب می شود. احتمالاً این گستردگی در مدل و طراحی، شما را برای انتخاب سردرگم کرده است. او مأمور شد قومش را به پرستش خدا دعوت کند. هود آشپزخانه «کلاسیک» (Classic) یک محصول زیبا و کاربردی است که در طراحی آن از شیشه و استیل به صورت ترکیبی استفاده شده است. هود جزیرهای دارای دریچهای است که به مجرایی در سقف متصل میشود و هوای کثیف را از فضای آشپزخانه بیرون میکشد. همچنین با روشن کردن دستگاه، هوای بالای گاز با قدرت از لولهی خروجی هود به بیرون هدایت میشود. از نظر میزان صدا مانند هود آشپزخانه فلت بسته به موتور آن متفاوت است. هود یا همان هواکش دارای ریشه انگلیسی و به معنای سرپوش یا کلاه می باشد که محل قرارگیری آن دقیقا در بالای اجاق گاز آشپزخانه است.

شکل کلی این هود، چهارگوش است و محل مکش هوا به صورت چهار ضلعی و کمی برجسته است که در مرکز دستگاه در نظر گرفته شده است. شکل کلی این هود ذوزنقهای است ولی پس از نصب تنها یک صفحه تخت که قسمت زیرین دستگاه است دیده میشود. هودهای شومینه ای به شکل قیف معکوس طراحی شده و قابلیت نصب بر روی دیوار و یا سقف را دارند. سرعت موتور توسط دکمههای تعبیه شده روی دستگاه قابل انتخاب است. همچنین دکمههای فشاری برای کنترل هود در قسمت میانی و زیرین دستگاه تعبیه شده است. در این هود نشانگرها در قسمت بالایی دستگاه در نظر گرفته شده و امکان کنترل از راه دور هم در آن تعبیه شده است. سیستم روشنایی هود پارمیس شامل 2 چراغ SMD (قسمت زیرین) است که روشنایی آن بر روی اجاق گاز شما زیبایی خاصی به آشپزخانهتان میبخشد. همچنین روشنایی سطح اجاق گاز، تابه و قابلمهها توسط چراغهای هود کن تأمین میشود که در لبه جلویی و زیر دستگاه نصب شدهاند. برای روشن کردن سطح اجاقگاز و ظروف روی آن میتوان از سیستم روشنایی هود که شامل دو چراغ SMD است، استفاده نمود. این نوع مدل همانطور که از نامش پیداست بصورت مخفی یا توکار می باشد و اگر شما به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود اهمیت می دهید می توانید از این مدل استفاده کنید عملکرد این وسیله به این صورت است ، زمانی که شما گاز را روشن می کنید هود از درون کابینت بالا می آید و عمل تهویه هوا را انجام می دهد.

فرقی نمی کند شما کدام مدل از هود را انتخاب کنید. به همین در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا انواع مختلف هود آشپزخانه را به لحاظ ظاهر و کارایی به شما معرفی و همچنین مزایا و معایب هر کدام شرح دهیم. بهترین مارک هود آشپزخانه کدام است؟ قیمت هود آشپزخانه چقدر است؟ طراحی آن بسیار ساده است. طراحی این هود بسیار زیباست و اکثر افراد به خرید و استفاده از آن علاقمند هستند. هود های تصفیه کننده بخار، ذرات معلق در هوا و بو را به درون خود کشیده و بعد از پالایش هوا آن را به درون آشپزخانه باز می گردانند. هود آشپزخانه چه کاری انجام میدهد؟ 8.به هنگام استفاده از سرخ کن های گازی یا سایر سرخ کن ها تهویه محیط باید بطور مناسبی انجام شود. عملکرد هود باعث میشود تا پختوپز غذا تا جای ممکن بدون بو انجام شود و فضای آشپزخانه، خانه یا فضای کار شما بوی غذا نگیرد. 10. درصورت کوتاه بودن طول سیم تا حد امکان از رابط استفاده فرمائید و از افزودن به طول سیم جدا خودداری نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید