نکات مهمی که لازم است برای خرید هود آشپزخانه بدانید – ایسنا

ویژگی های هود خوب چیست؟ بهترین موتور هود چیست؟ فروشگاه اینترنتی بیژه محصولات خود را با بالاترین سطح تخفیف و بهترین خدمات مثل مشاوره رایگان، تحویل سریع و آسان به کلیه شهرهای کشور و … این هود دارای ساختاری منحصر به فرد است که موجب شده تا بهترین گزینه جهت استفاده در آشپزخانه های کوچک به شمار رود. دسته دوم: افرادی تمایل دارند که هود آشپزخانه در دید نباشد و طرح یکدست کابینتها را در کل آشپزخانه داشته باشند، توصیه ی ما به این افراد خرید هود مخفی است زیرا هود مخفی کاملا پشت کابینت ها قرار می گیرد و حداکثر صفحه کلید هود نمایان خوهد بود. بعضی از انواع هود آشپزخانه، تاثیری در زیبایی فضای آشپزخانه شما ندارد، اما اگر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه برایتان مهم است، میتوانید هود زیبا و مناسب با کابینت آشپزخانه انتخاب کنید. برای درک درست نحوه کارکرد و نصب هود باید هر کدام از انواع هود آشپزخانه را به صورت جداگانه نیز بررسی نماییم. به نظر میرسد نیازی نباشد که لزوم وجود یک هود در آشپزخانه را توضیح دهیم. این مدل از هودهای شیک و زیبا به حساب می آیند که در جنس های شیشه، استیل ، استیل و شیشه وجود دارند و دارای فیلتر آلومینیومی برای عوض کردن و شست و شو هستند.

هود زیر کابینتی جزء پر فروشترین هودهای آشپزخانه محسوب میشود و امروزه هم افرادی هستند که از این نوع هود استفاده میکنند. در صورتی که در موتور فلزی بدنه و پرها از جنس فلز بوده و از عمر بالاتر و صدای کمتری برخوردارند. موتور هودهای اخوان دارای ترموگارد می باشد،چنانچه به هر دلیل موتور دچار شوک شود(افزایش یا کاهش ولتاژ برق و یا گرم شدن بیش از حد موتور)،باعث قطع اتوماتیک موتور میشود،استاتور دارای ورق سیلیس دار تولید می شود،که راندمان بالاتر،وزن کمتر،مقاومت بیشتر و مصرف برق کمتری را دارا می باشد،مکش هود های اخوان از هود های مشابه حداقل بین ۷۰ تا ۱۲۰ متر مکعب بیشتر می باشد که به معیار های استاندارد جهانی نزدیک تر است،به این دلیل استفاده از پوشش کامل در دراز مدت مقاومت قطعات این هود های اخوان با پروانه نسوز،سنسور دود و حرارت و گاز،موتور توربو خازندار و شیشه سکوریت،می توان حساب کرد. اخوان در دسته بندی هود شامل 4 مدل مورب، شومینه ای، مخفی و زیرکابینتی تولید کرده است.

موتوری را فرض کنید که حداکثر توانش 6000 دور در دقیقه است. هنر خرید در این است که کالای با کیفیت را بصورت اصل با خدمات پس از فروش قوی خریداری کنید. دادن این امکانات از سوی تولیدکننده، نشانگر اطمینان از کیفیت کالای عرضه شده است. این امکان بسیار خوبی است ومی توانید با توجه به شرایط سرعت فن هود را تنظیم کنید. همچنین در زمان مناسب برای تعویض این قطعه نیز اقدام نمایید. هودهای جزیره ای گاه دارای جنس شیشه ای و گاهی نیز فلزی هستند. جهت تمیز نمودن هودهای استیل لازم از پاک کننده های بخصوص بهره ببرید. در مدل هودهای شیشه ای لازم است دستکم ۱ ساعت بعد از خاموش گردیدن تمیز شود. حداقل ارتفاع لازم برای نصب هود 70 سانتی متر است. به عنوان مثال برای یک آشپزخانه ۱۲ متر با ارتفاع ۳ متر بهتر است هودی با قدرت مکش ۵۴۰ متر مکعب در ساعت انتخاب کنید.

امروزه با توجه به اینکه پختوپز در آشپزخانه و داخل آپارتمان انجام میشود، استفاده از هود یکی از واجبات است. در آشپزخانه های جزیره کاربرد دارند که اجاق گاز در وسط قرار گرفته است. هود یا همان هواکش دارای ریشه انگلیسی و به معنای سرپوش یا کلاه می باشد که محل قرارگیری آن دقیقا در بالای اجاق گاز آشپزخانه است. همانطور که میدانید انواع مختلفی از هود در بازار به فروش می رسد که ما آنها را دسته بندی کرده که در مقاله انواع هود معرفی کردیم. متاسفانه عدم آشنایی کاربران با نحوه استفاده و راه اندازی دستگاه باعث شده تا ایرادات مختلفی را در آن شاهد باشیم. چرخش پروانه باعث جریان هوا شده و از یک طرف هوا کشیده شده و از طرف دیگر خارج می شود. زود روشن کردن هود هم باعث ایجاد فشار بر موتور آن را خواهد بود. موتور هود هم یک موتور چرخنده است که پروانه به آن وصل شده و هوا را به جریان در می آورد ولی هوا را از لوله به بیرون از ساختمان منتقل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید