نکات مهمی که لازم است برای خرید هود آشپزخانه بدانید – ایسنا

حضرت هود از عذاب الهی خبر داد. این مدل از هود آشپزخانه نیز بر روی دیوار نصب می شود. به هود شومینهای، هود فلت یا کلاسیک نیز گفته میشود. علت آن هم به تنوع بینظیر موجود در بازار و طراحی سحرانگیز و هوشمندانه محصولات مربوط میشود. این مساله در مورد هودها نیز صدق می کند و قیمت جدیدترین مدل هودهای آشپزخانه مانند هودهای بدون پایه و هودهای مخفی از مدل های قدیمی آن مانند هودهای زیر کابینتی بیشتر است. اگر در حال تغییر دکوراسیون و یا بازسازی فضای آشپزخانه خود هستید یکی از تجهیزات مصرفی هود آشپزخانه است که علاوه براینکه کنترل دود ، بوها و تغییرات دما را بر عهده دارد جلوه بخش فضای آشپزخانه شما نیز می باشد . به این معنا که اگر ترجیحات زیبایی شناسی برایتان مهم است و می خواهید بدون آنکه هود دیده شود، سرتاسر آشپزخانه به سبک کابینت درآید، هود مخفی یا توکار را انتخاب کنید. اگر سکوت در هنگام آشپزی برای شما مهم است، هودی کم صدا انتخاب کنید. هود های مورب در بالای اجاق گاز و با رعایت زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح دیوار نصب می شود ظاهری شیک و مدرن با سروصدای بسیار کم دارند.

این نوع مدل در بالای اجاق گاز نصب می شود و عمل تهویه هوا را به خوبی انجام می دهد این مدل نسبت به سایر دستگاه های تهویه هوا دارای قیمتی پایین تر و مقرون بصرفه تری است. این نوع فیلتر در هودهایی که امکان نصب هواکش وجود ندارد، استفاده میشود. قدرت هود با متر مکعب بر ساعت محاسبه میشود. مکش بالای هودهای اخوان که بازه بین 600 تا 900 متر مکعب را تجربه می کند در بالاترین سطح مکش موتور هود آشپزخانه می باشد. جدیدترین هودهای بازار به صورت سه بعدی و مورب تولید میشوند؛ یعنی یک زاویه 30 تا 40 درجهای با سطح گاز دارند و به صورت عمود بالای گاز قرار نمیگیرند. هود آسانسوری یا تلسکوپی از زیر صفحه کابینت کنار اجاق گاز به صورت توکار نصب می شوند. برای کسانی که می خواهند هود خود را از نظر بصری در جایی به غیر از بالای اجاق گاز نصب کنند، هود آسانسوری انتخاب بهتری است. هود جزیره ای در طراحی و ظاهر شبیه مدل های دیواری است، اما برای نصب در فضاهایی طراحی شده اند که در آن دیوار برای اتصال هود وجود ندارد، به صورتی که به جای اتصال به مجرای دیوار، این کار از طریق سقف و به صورت آویزان انجام می گیرد.

برخی از مدلهای لوکس به صورت برقی و با کنترل و برخی به صورت دستی باز و بسته میشوند. این روزها اکثر هودهای بازار با مانیتور جهت نمایش دور موتور، تایمر و قابلیت خاموشی خودکار تولید میشوند. یکی از ویژگیهای هود آشپزخانه مورب قابلیت باز و بسته شدن درب آن است. هود شومینهای: از جمله جدیدترین مدلهای موجود در بازار نمونه شومینهای است که روی دیوار نصب میشود و خروجی آن هم به بیرون میرود. این نوع هودها با اشکال مختلفی نظیر شومینهای یا به صورت جزیرهای طراحی میشوند و بدنه حجیم و چشمگیری دارند. مثلا مدل شومینهای که از قدیمیترین هودهای بازار است را میتوانید روی دیوار نصب کنید. بعضی از هودها در نقاطی نصب می شوند که هیچ کابینتی در اطرافشان وجود ندارد، بنابراین، بسیاری از افراد در نظر دارند یک هود دیواری صاف یا مورب انتخاب کنند. قدرت مکش و نوع مکش هود در فضای آشپزخانه مهمترین فاکتوری است که لازم است در کنار طراحی بدنه در نظر بگیرید. به این نکته توجه داشته باشید که مکش قدرتمندتر, سر و صدای بلندتری را به وجود می آورد، پس هنگام خرید هود به هماهنگی محیط با مکش دقت کنید در واقع با این کار از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنید.

مراقب باشید به لامپ و پریز برق هود آسیبی وارد نشود. انتخاب نوع هود بستگی به دکوراسیون آشپزخانه شما دارد. این هودها را دودکشهای دیواری هم مینامند، زیرا طرح آنها از نظر شکل به یک دودکش سنتی شباهت دارد. همهی هودهای موجود در بازار عملکرد یکسانی دارند ولی در دیگر قسمتها مثل رنگ، جنس بدنه و طراحی ظاهری و داخلی با هم تفاوتهایی دارند. این هودها کانال خروجی دارند که به فضای خارج از منزل متصل بوده و با مکش دود و بوی داخل آشپزخانه، آن را به بیرون از خانه منتقل می کنند. با مراجعه به بخش تعریف شده برای معرفی انواع هود اخوان در سایت اخوان مارکت می توانید، با ویژگی های منحصر به فرد هر محصول و قیمت در نظر گرفته شده برای آن آشنا شوید، و پس از کسب اطلاعات لازم و کافی در خصوص هر یک، خریدی ایمن و آسان را، در این فروشگاه اینترنتی تجربه نمایید. انتخاب هود مناسب کار سختی به نظر می رسد. انواع هود آشپزخانه با توجه به فیلترهای داخلی آلومینیومی که در ساختار آنها وجود دارد هوا را تصفیه میکنند. چرا که این موضوع روی قیمت و ضمانت دستگاه تاثیر دارد. این مدل گران تر از دو نوع دیگر است، اما از منظر دکوراسیون و طراحی آشپزخانه، فوق العاده زیبا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید