مشاوره خرید هود – لوازم آشپزخانه و بهداشتی بیژه

اگر هود زیر کابینتی می خرید باید به اندازه مقدار فرورفتگی باشد که در کابینت دیواری برایش در نظر گرفته شده است. به طور معمول هود را از نظر اندازه به سه دسته زیر تقسیم بندی می کنند. همچنین اندازه هود باید متناسب با اندازه آشپزخانه باشد. مدل مجرا، دود و حرارت را خارج میکند و هوای آشپزخانه را تهویه می کند و هود بدون مجرا هوا را در محیط آشپزخانه به جریان در می آورد و آلودگی ها را جذب فیلتر میکند. هود هایی که دارای کانال هوا هستند پرکاربردتر می باشند و مکش بهتری دارند. برخی از هود ها دارای کانال می باشند و برخی دیگرهوا را به درون خود میکشند و بعد آن را تصفیه میکنند. هود مخفی نسبت به هود های دیگر هزینه ی مناسب تری دارد اما هزینه هایی که برای درست کردن محل نصب آن باید پرداخت شود را باید در نظر بگیرید که این هزینه ها را برای هود های دیگر نباید پرداخت کنید. شرکت فردوس کاران امید ( ایلیا استیل ) از سال 1385 در زمینه لوازم خانگی و همچنین واردات ورق های استنلس استیل با عنایت خداوند و همت مسئولین کار آمد طی سالیان اخیر تلاش خود را به منظور احداث کارخانه تولید سینک ظرفشوئی ، اجاق گازهای توکار ، فر و هود آشپزخانه به کار گرفته و با بهرمندی از پشتوانه تجربه چندین ساله و دانش فنی پیشرفته ، موفق به راه اندازی مجهزترین کارخانه تولید سینک ظرفشویی ، هود ، اجاق گاز ، مایکروویو وفرتوکار در شهرک صنعتی پرند شده است.

مزایای استفاده از هود مخفی، زیبا نشان دادن آشپزخانه و معایب آن صدای زیاد و کیفیت پایین آن می باشد. در ادامه مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنید. توجه داشته باشید برای نصب هود شومینه روی دیوار لازم است بالای گاز کابینت قرار نداشته باشد. هود آسانسوری را روی پیشخوان کابینت نزدیک اجاق گاز قرار می دهند. هود مخفی را در پشت کابینت قرار می دهند و بر ظاهر آشپزخانه تاثیری ندارد. این مدل طراحی باعث می شود تا هود در داخل آشپزخانه مشخص نباشد. بهترین مکش هود بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر مکعب است. برای انتخاب بهترین مدل هود علاوه بر ویژگی های ظاهری باید به معیارهایی از قبیل قدرت مکش ، میزان صدا ، جنس پروانه موتور (فلزی یا پلاستیکی) ، قابلیت شست و شوی فیلترها ، قابلیت نصب آسان ، داشتن امکانات جانبی (سنسور ، پنل لمسی ، ریموت کنترل) ، گارانتی و حسن شهرت تولید کننده توجه کرد. هود ها با توجه به امکاناتی که دارند هزینه آن ها متفاوت است. هود با رنگ سفید یکی از متداول ترین رنگ ها است و معولا برای هر آشپزخانه ای مناسب می باشد.

در هنگام خرید هود آشپزخانه به جنس هود دقت کنید و هودی را انتخاب نمایید که جنس آن در برابر گرما و حرارت زیاد، مقاوم باشد و به راحتی لکه های آب و یا چربی ها را بتوان از روی آن پاک کرد. از نظر قدرت مکش، هود های شومینه ای نسبت به انواع دیگر برتری دارند. البته انواع دیگر هود مثل زیرکابینتی هم میتوان استفاده کرد ولی این نکته را بگویم که هودهای زیرکابینتی، موتور ضعیف تر و مکش کمتری نسبت به انواع دیگر هود دارند. این مدل هود از نظر قدرت مکش مشابه با سایر انواع مختلف هود آشپزخانه است اما به دلیل صفحه مکش کوچکی که دارند تنها برای آشپزخانه هایی که پخت و پز به میزان کمتری در آن انجام می شود مناسب است. اگر جای اجاق گاز در وسط آشپزخانه باشد باید از هود جزیره ای استفاده کنید. در هنگام خرید باید رنگ هود را طوری انتخاب کنید که با دکوراسیون آشپزخانه متناسب باشد. دکوراسیون آشپزخانه باعث ایجاد لایه ای از چربی و دوده شود. همچنین استاندارد نبودن موتور هود به این معنی است که در شرایط خاص مثلا دمای بالای هوای حاصل از آشپزی یا مثلا زمانی که مدت زیادی هود روشن مانده است موتور هود ایجاد جرقه یا آتش سوزی کند یا در کمترین احتمال خسارت، موتور خود هود بسوزد و شما را گریبان گیر هزینه های گزاف کند، پس به استاندارد بودن هود اهمیت دهید.

این سوره در ترتیب مصحف، یازدهمین سوره و در ترتیب نزول، پنجاه و دومین سوره قرآن کریم است که پیش از آن سوره یونس و پس از آن سوره یوسف نازل شده است. در ارتفاع کم هود خیلی زود داغ خواهد کرد و باعث بروز ایراداتی در این دستگاه می شود. اگر زیاد آشپزی می کند این نوع از هود انتخاب مناسبی نمی باشد زیرا قدرت تهویه آن کم است. هودها سرعت فن متفاوتی دارند و این امکان را به شما می دهند که درجه آنها را کم یا زیاد کنید، هود هایی که این قابلیت را دارند کارآمدتر می باشند. مجهز بودن هودهای صدرا به دو نوع موتور پلاستیکی و فلزی سوپر سایلنت باعث شده است که این هودها صدای بسیار کمی داشته باشند و در هنگام روشن بودن دستگاه صدای هود شما و خانواده تان را آزار نخواهد داد. هود توکار مخفی فضای کمی از آشپزخانه را اشغال می کند. هود مخفی» هود مخفی از مدرن ترین و به روز ترین هودهای آشپزخانه است که در چند سال اخیر مورد استقبالمصرف کنندگان قرار گرفته است. در این مقاله به بررسی انواع هود آشپزخانه می پردازیم. هود مخفی نوعی دیگر از هود آشپزخانه است که طراحی آن با دیگر هودها متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید