مشاوره خرید هود – لوازم آشپزخانه و بهداشتی بیژه

هنگام خرید هود بهتر است به جنس بدنه آن نیز دقت کنیم. آشپزخانه جای کار و فعالیت است. هود جزیره: هود جزیره همان هود شومینهای است، با این تفاوت که به جای وصل شدن به دیوار بر روی سقف قابل نصب است. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا پاسخ به سوال کدام هود آشپزخانه را بخرم پیدا کنید. هود آشپزخانه ابزاری برای مکش دودها و بوهای ایجاد شده در آشپزخانه است. در بسیاری از موارد هنگامی که غذا در آشپزخانه پخته می شود، به خصوص زمانی که غذا سرخ کردنی باشد، بوی نامطلوبی در محیط آشپزخانه ایجاد شده و همچنین دود حاصل از سرخ کردن مواد غذایی در محیط منتشر می شود که می تواند برای افراد آزار دهنده باشد. با توجه به اینکه معمولا هود در بالای گاز نصب می شود، اندازه هود نیز با توجه به سایز اجاق گاز مشخص می شود. هود باید با اندازه و سایز آشپزخانه و اجاق گاز شما متناسب باشد. هود توکار یا مخفی: این مدل از هودها درون کابینت قرار میگیرند و بالای گاز تعبیه میشوند. هود شومینهای: این مدل از هودها، معمولا از جنس تمام استیل و یا ترکیبی از استیل و شیشه هستند. چرا که قیمت شیشه از استیل بالا تر است.

شومینهای که روی دیوار نصب میشود و به شکل قیف برعکس است، جنس آن غالباً از استیل یا ترکیب استیل و شیشه است. برای کسانی که فراموش میکنند هود را خاموش کنند، تایمر خودکار یک ویژگی عالی است. در واقع هود دستگاه مکنده ای است که در ابتدای سیستم تهویه نصب می شود و با توجه به قدرت مکش و نیازهای مختلف تهویه ای طراحی های متفاوتی برای آن انجام می شود. اگر مشکل کمبود فضا ندارید، بهتر است هود انتخابی شما کلیه اجاقگاز شما را پوشش دهد. اگر از این مدل استفاده میکنید در آشپزخانه شما ظاهرا هودی وجود ندارد. در این مقاله یک راهنمای جامع برای خرید انواع هود آشپزخانه در اختیار شما قرار دادیم. هود زیرکابینتی: از قدیمیترین انواع هود آشپزخانه، هود زیرکابینتی است که زیر کابینت و بالای اجاق گاز نصب میشود. در ادامه با انواع هودها بیشتر آشنا میشویم. چربیهای معلق در هوا، بوی سوختگی غذا و دودهای ایجاد شده در آشپزخانهها تنها یک راه فرار دارند. از آنجا که اجاق گاز یکی از اصلیترین لوازم ایجاد دود و بو می باشد، این وسیله بالای اجاق گاز تعبیه می شود تا بیشترین تاثیر را در خروج گازهای زائد از خانه به جا بگذارد.

هود آشپزخانه کانالهایی برای خروج هوا از محیط داخل آشپزخانه به بیرون دارند، این کانال با استفاده از فیلترهای که دارند، دود و آلودگی موجود در آشپزخانه که ناشی از پخت غذاست را از بین میبرند. دور موتور قدرت مکش هود را بر اساس میزان بو و دود موجود در آشپزخانه تنظیم می کند. در ادامه تمام عوامل موثر بر قیمت هود را بررسی کرده و رنج قیمتی هود ها بر اساس المان های مختلف را با هم مشاهده می کنیم. بر اساس آیات قرآن، با وجود آنکه هود معجزاتی برای تصدیق پیامبری خود ارائه کرد، اما قومش نپذیرفتند و از او معجزات دیگری برای اثبات پیامبریش طلب میکردند. اما زمانی که از عبادت خدا و عبادتنکردن بتها سخن گفت، او را تمسخر کرده و سفیه خواندند. به همین دلیل لازم است از فیلترها در ساخت هودها استفاده کنند تا این مواد را به خود جذب کرده و هوا را پاکیزه نگه دارند. طراحی این مدل از هود بسیار خاص است و به نوعی این هود را مدرنترین هود آشپرخانه میدانند. این مساله در مورد هودها نیز صدق می کند و قیمت جدیدترین مدل هودهای آشپزخانه مانند هودهای بدون پایه و هودهای مخفی از مدل های قدیمی آن مانند هودهای زیر کابینتی بیشتر است.

هودهای زیر کابینتی به دلیل اینکه به فضای کمی برای نصب نیاز دارند و اینکه قیمت مناسبتری نسبت به هودهای دیگر دارند، بیشتر مورد استقبال مردم قرار میگرفت و فروش بالایی داشتند اما این پیشتازی تا قبل از معرفی نسل جدید هودها بود. شکل ظاهری این مدل، شبیه هود شومینه ای است اما این دو از نظر محل قرارگیری و نصب، متفاوت هستند. معمولا این میزان با توجه به اندازه و تعداد شعله های اجاق گاز متفاوت می باشد. تفاوت هودها با دور متفاوت در چیست؟ نوع فیلتر هود تاثیر زیادی در قیمت هود آشپزخانه دارد به طوری که اکثر هودهای آشپزخانه ای که قیمت مناسب دارند، دارای فیلترهای قابل تعویض ذغالی هستند. در بیشتر مواقع دود زیادی در آشپزخانه نیست و نیازی به فن با سرعت بالا نمی باشد. برای خریدن هود مناسب آشپزخانه، به نکاتی که در ادامه گفته میشود توجه نمایید تا بتوانید بهترین نوع هود و مناسبترین آن را برای آشپزخانه خود خرید نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر حتما پیش از خرید هود، کاتالوگ محصول را به دقت مطالعه کنید. در هنگام خرید، هودی را انتخاب کنید که اندازه اجاق گاز شما باشد تا دود و حرارت را به طور کامل خارج کند.

دیدگاهتان را بنویسید