مزایا و معایب پارکت نسبت به سایر کفپوش ها – خدمت از ما

در ابتدای مقاله به تعریف این دو نوع کفپوش پرداخته ایم در این قسمت مهم ترین تفاوت های دو نوع کفپوش را با هم ببرسی می کنیم. نیز وجود دارد. که برای مشاهده و بررسی کامل می توانید مقاله برندهای پارکت را مطالعه کنید. البته نمی توان گفت که یک نوع کفپوش بدتر از دیگری است هر دو نوع کفپوش مزایای خاص خود را دارند و حتی ممکن است معایبی نیز داشته باشند. متأسفانه کفپوش لمینت در برابر رطوبت مقاومت نمی کند. لایههای زیرین آن به گونهای طراحی شدهاند که در برابر رطوبت از سطح زیرین مقاومت میکنند تا از تاب برداشتن یا بالا آمدن تختهها جلوگیری شود، و لایههای بالایی سختگیر آن در برابر خط و خش بسیار مقاوم هستند و دوام آن را افزایش میدهند. در اینجا تمرکز ما بر روی این است که نحوه ساخت هر دو نوع کفپوش را و علت ساخت هر کدام را بدانیم و اینکه کدام کفپوش برای شرایط زندگی فردی شما مناسب تر است، تا بتوانید سال ها از کفپوش جدید خود لذت ببرید. شما می توانید با به کار بردن مداوم یک لایه ی محافظ واکس یا پلی اورتان و استفاده از پدهای محافظ نمدی برای پایه ی مبلمان تان از شدت خرابی این متریال بکاهید.

البته برای نصب دیوارپوش تولیدات دیگری از جنس pvc و غیره هم وجود دارد، که میتوان برای نصب روی کاشیهای آشپزخانه هم از آنها استفاده کرد. در حال حاضر در کشور ما شرکتهای بسیاری به تولید انواع پارکت و دیوارپوش میپردازند، بنابراین برند تولیدی پارکت و جنس آن دو فاکتور مهم برای تعیین قیمت خرید پارکت لمینت به شمار میرود. کشور چین یکی از پیشروان در طراحی دکوراسیون است. انواع برندهای پارکت خارجی ساخت کشورهای ترکیه، آلمان و چین و … در واقع لمينتها از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده «اچدیاف» ساخته شدهاند و سطح خارجی آنها روکشی دارد که مشابه نقش و نگارهای چوب طبیعی است. 1- تمیزکاری اولیه سطح : ابتدا باید تمام گرد و خاک، چربی، هرگونه آلودگی از روی کف مورد نظر برداشته شود تا آسیبی به اجرای کفپوش نداشته باشد. طراح داخلی یا شرکت طراحی دکوراسیون داخلی باید به طور کل شناخت کاملی از انواع کف پوش ها داشته باشد تا بتواند طراحی زیبایی را ارائه دهد. و اینکه اگر مدلی باشه که قابلیت جابجایی داشته باشه بهتره یعنی اگر جابجا شدیم بتونیم با خودمون ببریمش، ممنونم از شما. نکاتی دربار انواع پارکت برای سالن پذیرایی وجود دارد برای مثال اگر می خواهید سالن پذیرایی بزرگتر به نظر برسد بهتر است دیوارها و سقف را رنگ های تیره کنید و برای کف سالن پذیرایی از رنگ های روشن استفاده کنید.

کفهای لمینت یک نوع کفپوش محبوب برای محل زندگی خانهها مانند آشپزخانهها، پذیراییها، اتاق خوابها، راهروها و دیگر مکانهایی است که در معرض رطوبت زیاد نیستند. همچنین باید گفت که زیبایی ، تنوع در طرح و رنگ ، تنوع در جنس چوب و نصب آسان موجب استقبال افراد زیادی برای نصب این نوع از انواع کفپوش خاص می شود. این یک انتخاب عالی برای صاحب خانه هایی است که ظاهر کفپوش های چوبی را دوست دارند اما نمی خواهند پول زیادی را برای مواد کفپوش خرج کنند. درزهاي سراميک ساو داده نمی شود و بعد از مدتی قابل تميز كردن نيست. به طور کلی نمی توان برندی را با عنوان بهترین مارک پارکت لمینت معرفی کنیم و انتخاب برند موضوعی است که کاملا به ویزگی های مد نظر ما مانند رنگ، ضخامت، درجه سایشی و … کفپوش لمینت نسبت به کفپوش های چوبی بادوام تر و مقاوم تر در برابر خراش است اگرچه ما همچنان استفاده از پدهای فوم را در زیر پایه های مبلمان توصیه می کنیم.

کفپوش پارکت چوب نسبتاً مقاوم در برابر خراش است، با این حال، سنگهای تیز، ماسه یا اثاثیه سنگین که روی زمین کشیده میشوند میتوانند باعث خراشیدگی شوند با این حال می توان اقدامات پیشگیرانه را اعمال کرد. چون کفپوش PVC بعضا از مواد بازیافتی تهیه میشوند. کفپوش پارکت نوعی کفپوش چوبی است که از بلوکهای کوچک یا نوارهای چوبی ساخته میشود که برای ایجاد یک الگوی منظم و هندسی برش داده میشوند و به کف زمین میچسبانند و روی آن را ساب میکشند وبهد از آن بر روی آن لاک میزنند. به همین دلیل گزینهای محبوب برای دکوراسیون رسمی مانند اتاق نشیمن، پذیرایی و سرسرا است. کفپوش پارکت که اغلب به عنوان کفپوش موزاییکی شناخته می شود، به دلیل جلوه تزئینی آن بسیار مورد توجه و شناخته شده است. در روزهای اولیه، کف پارکت برای پوشش یا جایگزینی کاشیهای منزل مورد استفاده قرار میگرفت و تا به امروز محبوب است. برای انتخاب بهترین مارک پارکت لمینت باید به محل مورد نظر و نکات آن توجه کرد. با این حال، هنگام تصمیم گیری بین آنها، ممکن است تصمیم گیری برای خرید کدام یک برای شما دشوار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید