قیمت، اجرا و فروش کفپوش و پارکت در کرج

کف پوش تاثیر بسیار مهمی بر ظاهر یک منزل دارد . تاثیر بسیار بالای این نوع کفپوش در کوچک و بزرگ نشان دادن منزل و محیط کارغیر قابل انکار است، مثلا برای اتاق های کوچک از موکت و فرش های ساده و بدون طرح و با رنگ روشن استفاده کنید تا اتاق بزرگ تر به نظر برسد و موکت یا فرش کردن اتاق های کم اثاثیه باعث مبله نشان دادن محیط می شود. کف پارکت که از تکه های چوبی کوچک و سخت ساخته شده و در الگوهای هندسی خاصی در کنار هم قرار گرفته شده اند، عناصر طراحی چشمگیری را به هر اتاق با هر نوع فضایی اضافه می کند. اما با توجه به اینکه سرما عوارض بسیاری دارد و عوارضی چون کمردرد و پا درد ایجاد می کند و به علاوه زمانی که سرامیک ها خیس می شوند احتمال سر خوردن وجود دارد . برخی از انواع سنگی این کفپوش ها به راحتی دچار لکه می شوند و همچنین در صورت خیس شدن بسیار لغزنده اند. با اینحال وقتی خیس اند، بسیار لغزنده می شوند. زمانی که تصمیم میگیریم برای کف پوش از کدام یک استفاده کنیم باید در نظر داشته باشیم که خرید پارکت مانند خرید فرش نیست که بتوان آن را عوض کرد حداقل یک یا دو سال باید با همان کف پوش صرف کرد .

در این مقاله میخواهیم شما را با تفاوت های این دو و اینکه استفاده ار کدام یک به عنوان کف پوش مناسب تر است را آشنا کنیم . سپس لاک های مخصوصی روی پارکت ریخته و در تمام سطح آن پخش می کنیم و تا خشک شدن لاک ها منتظر می مانیم. امروزه انواع متفاوتی از کفپوش ها مانند سنگ، سرامیک، چوبی، موکت و… کف های بتنی نه تنها می توانند رنگی باشند، بلکه شما می توانید انتخاب کنید که در نهایت به کاشی، تخته سنگ، سنگ مرمر یا مصالح دیگر شبیه باشند. قبل از انتخاب نوع کف پوش با در نظر گرفتن سلیقه ی خود و تناسب با رنگ وسایل منزل باید کاربری آن را نیز در نظر بگیرید . اولین چیزی که در هنگام نو سازی با تغییر منزل به ذهن می رسد تغییر دادن کف پوش ها می باشد . موكت ها در رنگ ها، طرح ها و بافت های متنوع توليد می شوند. که بخشی از آن مربوط به سلیقه ی شما و بخشی دیگر نیز مربوط به ویژگی های هر یک از آنها می باشد .

اگر بخشی از کفپوش صدمه ببیند، قابل تعویض است. کفپوش های سرامیک قوی، بادوام و مقاوم در برابر لکه هستند و در طرح ها و رنگ های متنوعی دیده می شوند و اگر بخشی از آن خرد شود و یا خراش بردارد، به راحتی قابل تعویض است. این روزها در بسیاری از ساختمان های اداری، تجاری و حتی خانه ها نیز نمونه ایی از کفپوش های پی وی سی، نصب شده است. سایش و فرسایش لمینت نسبت به کفپوش PVC بسیار کمتر است در صورتی که کفپوش پی وی سی بسیار حساس تر است. ساختار اصلی کفپوش PVC از نوعی پلاستیک فشرده با نام پی وی سی تشکیل شده که نوعی پلیمر است. پاركت نوعی كفپوش چوبی است كه روی موزاييک می چسبانند. طرز استفاده از پارکت به این صورت است که در ابتدا با استفاده از چسب های مخصوص، کف محل مورد نظر به دقت، می چسبانند. کفپوش ها برای نصب نیاز به کف سازی داشته و با چسب به سطح چسبانده می شوند نوع 2 میل آن برای کف اتاق خواب ها رایج تر بوده و همچنین ارزانتر و مقرون به صرفه تر می باشد. استفاده از این کفپوش ها از قرنها قبل در اروپا رواج داشته و بعدها در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته بطوریکه خرید و فروش آنها حتی به کشورهای دوردست جهان نیز رسیده است.

اما اینکه پارکت بهتر است یا سرامیک ، سوالی است که هنگام تصمیم گیری به خرید کف پوش به ذهن ها خطور می کند . بسیاری از پیمانکاران و متخصصان کف سازی در نصب اجزای انواع پارکت ها مهارت دارند؛ اما خواه تصمیم بگیرید که با یک حرفه ای کار کنید یا خودتان به اجرای این کار بپردازید، نشانگرهای زیر به شما این ایده را به شما می دهند که چه چیزی در این زمینه دخیل است. اما پارکت ها را می توان نسل جدید کفپوش چوبی به حساب آورد که این روزها جای چوب طبیعی را گرفته اند. برای دستیابی به نتایج حرفه ای، این دستورالعمل ها را با دقت و حوصله دنبال کنید. این نوع کفپوش به دلیل تقاضای بالا، اکثرا با طرح چوب مشابه پارکت تولید و به بازار عرضه می شود. امروزه برخی از افراد سرامیک را ترجیح می دهند و برخی دیگر پارکت را . کفپوش بتنی از ترکیب سیمان، چسب بتن، ماسه، آب و بتن ساخته می شود. کفپوش صنعتی در افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی تاثیر فراوانی دارد. 5- برای بستن وپر کردن خلل و فرج، بند ها، از گروت بتن استفاده می شود که مخلوطی از آب، سیمان، ماسه و افزودنی های دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید