قیمت، اجرا و فروش کفپوش و پارکت در کرج

نصب آن نیازی به به میخ زدن ندارد. نصب کفپوش پارکت توسط خود صاحب خانه، هزینه زیادی ندارد. کفپوش لمینت با پارکت لمینت فرق دارد؟ اگر جسمی سنگین بر روی سرامک بیوفتد احتمال شکستن آن وجود دارد . اگر شئ سنگینی بر روی سرامیک بیاندازید احتمال شکست آن خیلی بیشتر از پارکت است. البته اگر روی سطح سیمان طرح داده شود قیمت آن بالاتر می رود. امروزه پارکت های سفارشی به ندرت در خانه های مسکونی یافت می شوند؛ زیرا هنوز هم نیاز به برش جداگانه قطعات چوب و مونتاژ آن ها به شکل پازل و سایر طرح های پیچیده، کاری بس دشوار است. کف پارکت به صورت بسته بندی در کارتن، در مربع های 9 اینچ، 12 اینچ و 18 اینچی به فروش می رسند. کاشی ها دارای دستورالعمل های دقیق در مورد چگونگی ایجاد یک طرح برای کف هستند. مقاوم در برابر تابش اشعه UV . 6 لمینت و پارکت در برابر ضربه مقاوم تر بوده و به همین علت بر اثر قرار گرفتن وسایل سنگین بر رویشان کوبیده یا له نمیگردند، در حالی که کفپوشهای پلاستیکی چنین ضخامتی ندارند. ضمنا این کاشی به نصب حرفه ای تر نیاز دارد.

اگرچه سرامیک جذابیت خاص خودش را دارد اما پارکت بهتر از سرامیک است. جذابیت طبیعی با وجود چوب واقعی. اما در عوض پارکت لمینت از گرمی بی نظیری بر خوردار است و حس طبیعی بودن و گرمی را با خود به ارمغان می آورد . سراميک سرد است. ضربه سنگين، ترک و لكه باعث ايجاد نمای بسيار زشتی در مجموعه چيدمان سراميک می شود. از مزایای پارکت که آن را به یک گزینه محبوب تبدیل کرده است، میتوان به ظاهر چوبی جذاب و زیبا، متنوع بودن در رنگ و طرح های مختلف، طول عمر طولانی و مقاوم بودن آن، داشتن گرما یکسان بخصوص در فصل زمستان، طبع گرم آن در زمستان و سرد در تابستان، نصب سریع و آسان و … از آنجا چوب اصلاح شده از مواد چوبی قابل بازیافت و به نظر میرسد که موادی که در این کفپوشها به کار رفته است ضوابط لازم را برای صدور گواهی نامه برای این گونه چوبهای اصلاح شده (LEED) را داشته باشد و به دلیل آن که برخی از محصولات چوبی از چوبهای اصلاحی هستند آنها دارای گواهی نامه FSC میباشند. به دلیل مهارت و زمان لازم جهت اجرای کفپوش پارکت، در ابتدا از آن بیشتر برای پوشاندن کف منازل اشراف زادگان استفاه می شد و در مجموع، بیشتر خانواده های متمول و پولدار از پارکت استفاده می کردند.

امروزه از پارکت علاوه بر منازل و مناطق مسکونی، در اداره، مناطق تجاری، استخر ها، بیمارستان ها، و … پارکت لمینت ها ظاهری شبیه به چوب دارند ولی در یک فرایند کاملا ماشینی تولید می شوند. برای داشتن زیبایی قابل توجهی از قرنیز همانند بقیه کفپوش ها مانند کفپوش پارکت و یا کفپوش لمینت از قرنیز برای امتداد دیوار و کف استفاده می شود . پارکت یا سرامیک ! • سرامیک به دلیل سردی فیزیکی که دارد دارای مضرات بسیار زیادی ،راه رفتن بر روی آن میتواند تاثیر بد بر روی مفاصل بگذارد . کفپوش لمینت و یا کفپوش لمینیت که به اشتباه پارکت نیز می گویند از جنس HDF است. اما اکثریت آن ها قریب به اتفاق، کفپوش های پارکت مدرن از کاشی های مربعی شکل را با روشی راحت تر ایجاد می کنند که دارای نوارهای چوب سخت به یک مش یا پایه تخته سه لا نازک است.

از آنجایی که سرامیک از جنس سنگ است نسبت به چوب شکننده تر می باشد بنابراین باید با احتیاط بیشتری با آن برخورد شود . آنتی باکتریال: روکش های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش های کف ارجع هستند. آنهایی که کف خانهشان چوبهای خوشگل براقی بود، یعنی دیگر خیلی باکلاس بودند؛ به عبارتی پارکت چوبی متعلق به پولدارها بود. کف کاذب از قطعات پیش ساخته ای که ممکن است از جنس فولاد، سنگ، چوب، آلومینیوم و یا سرامیک باشد که روی کف اصلی ساختمان نصب می گردد . اگر بخواهیم ویژگی های پارکت و سرامیک را به صورت موردی اشاره کنیم هر یک از آنها ویژگی ها و مزایا و معایب زیادی دارند اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه اشاره کنیم پارکت بهتر است یا سرامیک ، مطلب زیر میتواند کاربردی و مفید باشد . تنوع در تولید و ساخت کفپوش ها و همچنین طرح و رنگشان توانسته رضایت هر سلیقه و درخواستی را برآورده سازد ، قانون اول برای انتخاب صحیح و بهتر کفپوش ساختمان شناخت دقیق و حقیقی آنهاست تا پس از پایان کار و مواجهه با معایب و مشکلات آنها از نزدیک بدیل استفاده نکردن نوعی مناسب از کفپوش ها سرمایه و وقت طلایی تان را در گردابی از پشیمانی فرو نبرد ، آشپزخانه و دیگر قسمت های ساختمان که رطوبت و پاشیده شدن آب در آن دور از انتظار نیست می بایست از کفپوش هایی استفاده گردد که صیقلی براق خصوصا قدرت مقابله با آب و رطوبت را داشته باشند همچون کاشی وسرامیک.

دیدگاهتان را بنویسید