راهنمای خرید هود آشپزخانه (0 تا 100 نکات مهم + فیلم، پادکست)

که به طور قابل توجهی میزان سر و صدای هود پایین است. فیلتر هودهای جدید از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی است اما فیلتر هودهای قدیمی زیرکابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود. اگر دائما در آشپزخانه شما غذا طبخ میشود، هودی را با قدرت مکش بالا انتخاب کنید تا از تجمع دود و بوی غذا و چربی در امان باشید. برخی از هودهای آشپزخانه به زیبایی فضای آشپزخانه شما نمی افزایند، اما اگر به زیبایی محیط آشپزخانه خود اهمیت میدهید، مطمئنا میتوانید هودی زیبا و مناسب با دکوراسیون آشپزخانهتان انتخاب کنید. هودهای بدون دودکش بخار،دود و بوی حاصل از پخت و پز را گرفته و پس از تصفیه مجددا به فضای آشپزخانه برمی گردانند. اگر شما زیاد پخت و پز انجام میدهید به خصوص سرخ کردنی های سنگین (پر دود) ، قطعاً باید هودهایی با قدرت بالا را در لیست انتخاب خود قرار دهید.

البته ممکن است به دلایل مختلفی نتوانید هودی دقیقا اندازه اجاق گاز خود انتخاب کنید ولی سعی کنید هودی انتخاب کنید که بتواند مقدار بیشتری از اجاق گاز را پوشش دهد. با در نظر گرفتن نقش محوری اجاق/ گرمکن در آشپزخانه، انتخاب هود اجاق گاز مناسب، تصمیم بسیار مهمی است که باید آن را به درستی انجام دهید. هود مناسب با فضای خالی به اندازه کافی زیر آن تهیه کنید. هودهایی که دارای مجاری مکش هستند، بسیار مؤثرتر از آنهایی است که مجرای مکش ندارند، اما نصب آنها پیچیده تر بوده و هزینه های بیشتری به گردن شما می اندازد. صفحه سنگ طبیعی مرمر و گرانیت دارای زیبایی وصف ناپذیری هستند که در تنوع رنگ و طرح دارای محدودیت می باشند و باید در نظر داشته باشید که اگر آسیب ببینند امکان ترمیم در این نوع صفحه ها وجود ندارد. در غیر این صورت به بهداشت غذا آسیب وارد می شود.

هود نباید خیلی دیر روشن شود، زیرا بوی غذا کل فضای خانه شما را پر خواهد کرد. اگر قصد خرید هود را دارید باید بگوییم خرید آنلاین به شما این امکان را میدهد بدون خارج شدن از خانه به راحتی انواع هودها از انواع برندها را بررسی و با یکیگر مقایسه کنید. این مدل ها که جز متداول ترین موارد در خانه ها می باشد، به موازات اجاق گاز بالای آن نصب می شود. هود توکار یا مخفی: این مدل از هودها درون کابینت قرار میگیرند و بالای گاز تعبیه میشوند. هرچه دسیبل تولیدی توسط هود کمتر باشد صدای تولید شده توسط آن کمتر است.معمولا هودهای مخفی صدای کمتری نسبت به سایر هودها ایجاد میکنند. هود صدرا جزء ارزان ترین هودهای آشپزخانه موجود در بازار است که رقابی داخلی هود صدرا هودهای کن، هود ایلیا استیل و هود اخوان بوده و از رقبای خارجی هود صدرا نیز برند ویلسون می باشد. جهت مشاهده تنوع کامل مدل ها و قیمت معتبرترین برندهای هود از جمله قیمت هود اخوان و هود کن ، بیمکث ، لتو و سایر برندها به فروش اینترنتی زنبیل مراجعه نمایید. برای تهیه محصولات اخوان بهتر است به نمایندگی های رسمی این برند ایرانی مراجعه نمایید. سیاست تولید در بیمکث، مبتنی بر پیشرفته ¬ترین ماشین ¬آلات و تکنولوژی مدرن و با بهترین کادر متخصص ایرانی و مشاورین خارجی می¬باشد.

از میان برترین برند ها در صنعت هود آشپزخانه می توان به این موارد اشاره کرد: بیمکث، اخوان، درسا، الیکا، آستون، استیل البرز، آرانست، رابیتیس، ساگارتی و نوال. بنابراین در زمان خرید بر حسب سبک آشپزخانه خود، سنتی یا مدرن، اقدام به تهیه مناسبترین و بهترین هود کنید. هود شما باید 200 متر مکعب بر دقیقه هود را انتقال دهد. مقدار اندازه گیری قدرت هود از طریق متر مکعب بر ساعت m3/h محاسبه میشود. لازم است فضای مورد نظر خود را اندازه گیری کنید تا بتوانید مناسب ترین هود مورد نظر خود را خریداری کنید. هود زیر کابینتی یکی از پر استفاده ترین انواع هودهای آشپزخانه می باشد. این نوع مدل بسیار شبیه به نوع زیر کابینتی است با این تفاوت که این دستگاه به جای نصب بر روی کابینت به دیوار نصب می شود و بعضی از افراد استفاده از آن ها را به نوع کابینتی ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید