جذابیت طبیعی با وجود چوب واقعی

با توجه به حساسیت کف پوشهای چوبی به نور خورشید، خراش، گرد و خاک بهتر است یک سری اقدامات احتیاطی بیشتر در کنار نگهداریهای معمول انجام دهید. ممکن است در برخی کفپوش های لمینت، قبل از لایهی زیرین، لایه محافظ رطوبت و لایه کاهنده نویز و صدا نیز وجود داشته باشد. برای مثال بهتر است یک پادری جلوی در قرار دهید تا از ورود گردوخاک و رطوبت جلوگیری کند. بر خلاف لمینیت های چسبی عادی در حین کار کثیفکاری ندارند. ۱.لمینیت بدون چسب: همانطور که از نام این کف پوش ها مشخص است برای قرار دادن لمینیت ها در قالب کاشی یا تختههای بزرگ نیازی به استفاده از چسب نیست. چسب نیاز ندارند: دورتا دور کف پوش لمینت شیارهایی است که کلیک Click نام دارند که به صورت نر وماده در هم قفل میشوند. استاندارد عمر طولانی: هر شرکت تولید کنندهای برای کف پوش لمینت خود استاندارد AC تعریف میکند و طراحان داخلی بنا به شماره AC درج شده روی بسته متوجه میشوند که لمینت به درد کدام سطح خانه میخورد. در تولید لمینت از یک لایه محافظتی اکسید آلومینیوم استفاده می شود که مقاومت و استحکام آن را در برابر خراشیدگی و جسم نوک تیز بیشتر می کند.

خراش پذیری: اگر اجسام نوک تیز روی پارکت کشیده شوند سطح آن را مخدوش میکنند. پارکت ها در برابر اجسام نوک تیز بسیار حساس هستند و به سرعت آسیب می بینند، اما لمینت ها نسبت به پارکت ها در این موضوع مقاوم تر هستند. هسته اصلی: یک لایه درونی قوی – گاهی به نام تخته مرکزی – که از تخته فیبر فشرده (HDF,HPL,DPL) بادوام و یک رزین ساخته میشود که به طور خاص در برابر نفوذ آب مقاوم است و از کفپوش لمینت در برابر پوسیدگی و خرابی محافظت میکند (با این لایه محافظت بیشتری برای لمینت وجود دارد). لایهی زیرین: یک لایه حمایتی از جنس ملامین که مانع نفوذ رطوبت میشود و یکپارچگی ساختاری و ثبات کفپوش لمینت را حفظ میکند. ۴. لمینیتهای زیر پوششدار (کفپوش لمینت (پارکت لمینت) با لایه زیرین): زیر این تختههای بدون چسب، لایه و پوششی قرار دارد. لایهی محافظ: یک لایه پوششی از جنس ملامین که سخت است و ظاهر زیبایی دارد که مقاومت و دوام لمینت را در برابر لکهها، خراش، کهنگی و کمرنگ شدن، افزایش میدهد.

کفپوش های لمینت چهار لایه اصلی دارند و هر کدام از آنها عملکرد خاص خود را دارند؛ این لایهها در فشار بالا و دمای 240 درجه سانتیگراد روی یکدیگر چسبیده میشوند و کفپوش (پارکت ) لمینت ساخته میشود. جنس لمینیت ها از چوب نیست و از فیبر با روکشی چاپی در طرحهای مختلف ساخته میشوند که روی آنها رزین ملامینی قرار میگیرد. تصمیم گرفتهاید که کف ساختمانتان را با لمینیت بپوشانید؟ بنابراین قبل از تصمیم گیری برای این کار باید اطلاعات کافی در مورد هر یک از آنها ، هزینه ها ، مزایا و معایب هر یک داشته باشید . در ادامه تیم نصب پارکت، لمینت و دیوارپوش به شما میگوید که کفپوش لمینت دقیقا چیست و چه مزایا و معایبی دارد. از طرفی در این صورت در میزان هزینه خرید پارکت لمینت نیز صرفهجویی میشود. با توجه به مزایای پارکت لمینتها امروزه در دکوراسیون منزل از آنها بیشتر استفاده میشود و محبوبیت بسیار فراوانی دارند. کاناپه اولین رسانهی طراحی داخلی و دکوراسیون ایران است. هم چنین می توان روش های دیگری مانند رنگ آمیزی، طرح های تزیینی و گرافیکی را با روش پرداخت بتن ترکیب کرد و طراحی های خلاقانه ایجاد کرد. از آنجا که عملیات پرداخت بتن یک فرآیند چند مرحله ای است شما می توانید میزان درخشش را انتخاب کنید و از سطحی مات به سطحی کاملا انعکاسی دست یابید.

۳. لمینیتهایی براق و با جَلا: میتوانید نوع خیلی براق یا مات (کمتر براق) کفپوش کفپوش لمینت (پارکت لمینت) را انتخاب کنید. کفپوش لمینت (پارکت لمینت) چیست؟ کفپوش لمینت (پارکت لمینت) های شبه چوب تنوع زیادی دارند. یک روش که میتوانید کفپوش لمینیت را بر اساس آن طبقهبندی کنید، تقسیمبندی آنها بر اساس نوع نصب است؛ و اگر قصد دارید خودتان کفپوش کفپوش لمینت (پارکت لمینت) را نصب کنید توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد. ۲.لمینیت چسبی: برای استفاده از این نوع لمینیت به چسب نیاز دارید. استحکام این نوع کف پوش زیاد است اما نسبت به لمینیت بدون چسب، برای نصب آنها به هزینه و زمان بیشتری نیاز دارید. رنگ، طرح و قیمت لمینیت ها نیز متفاوت است. بعد از برندهای ایرانی برندهای پارکت تولید شده در کشور چین قیمت مناسبی و کیفیت بالایی دارند. بخشی از این روند صعود به دلیل تکنیک های جدید تولید پارکت است که طیف گسترده تری از گونه ها و نقوش چوبی را به مصرف کنندگان ارائه می دهد. این متخصصان به شما کمک می کنند که نکات مثبت و منفی محلی را نیز درباره پارکت پیدا کنید. دو مورد از فواید مهم و کاربردی پارکت ، مقاومت در برابر سرما و گرما، عایق حرارت بودن و مناسب نگه داشتن دمای کف خانه ویژگی مثبتی است که پارکت ها دارند.

دیدگاهتان را بنویسید