جذابیت طبیعی با وجود چوب واقعی

تنوع در تولید و ساخت کفپوش ها و همچنین طرح و رنگشان توانسته رضایت هر سلیقه و درخواستی را برآورده سازد ، قانون اول برای انتخاب صحیح و بهتر کفپوش ساختمان شناخت دقیق و حقیقی آنهاست تا پس از پایان کار و مواجهه با معایب و مشکلات آنها از نزدیک بدیل استفاده نکردن نوعی مناسب از کفپوش ها سرمایه و وقت طلایی تان را در گردابی از پشیمانی فرو نبرد ، آشپزخانه و دیگر قسمت های ساختمان که رطوبت و پاشیده شدن آب در آن دور از انتظار نیست می بایست از کفپوش هایی استفاده گردد که صیقلی براق خصوصا قدرت مقابله با آب و رطوبت را داشته باشند همچون کاشی وسرامیک. برای مناطقی با رطوبت بالا، از جمله حمام و اتاق های لباسشویی، مناسب نیست. چوب، یک متریال پرطرفدار برای کف آشپزخانه، بیش از سنگ، سرامیک، چینی یا بتن به مفاصل ما رحم می کند. دیوارپوش چوبی با توجه به سلیقه مشتری نصف دیوار یا تمام دیوار را میپوشاند. اهمیت پوشش کف مناسب برای خانه به اندازه ای است که می توان گفت اولین چیزی که نگاه افراد را هنگام ورود به خانه جذب می کند کف منزل است که در دیدگاه میهمان نسبت به سلیقه صاحب خانه تاثیر می گذارد.

قبل از انتخاب نوع کف پوش با در نظر گرفتن سلیقه ی خود و تناسب با رنگ وسایل منزل باید کاربری آن را نیز در نظر بگیرید . هر نوع متریالی که برای کف ساختمان، در نظر می گیرید روی نمای داخلی ساختمان نیز تاثیرگذار است. نکات قابل ملاحظه ی دیگری نیز وجود دارند که می توانند در تصمیم گیری شما بسیار موثر باشند . بنابراین قبل از تصمیم گیری برای این کار باید اطلاعات کافی در مورد هر یک از آنها ، هزینه ها ، مزایا و معایب هر یک داشته باشید . زمانی که تصمیم میگیریم برای کف پوش از کدام یک استفاده کنیم باید در نظر داشته باشیم که خرید پارکت مانند خرید فرش نیست که بتوان آن را عوض کرد حداقل یک یا دو سال باید با همان کف پوش صرف کرد . اگر موکتی از جنس نامرغوب و یا ارزان قیمت ساخته شده باشد، زود پاره می شود و چنانچه بخشی از آن صدمه ببیند، مجبور می شوید کل موکت را عوض کنید و از نظر هزینه به صرفه نیست و چنانچه فقط بخش صدمه دیده را برش زده و تعویض کنید، ظاهر یکدست موکت از بین می رود. پارکت یا سرامیک !

پارکت ها و سرامیک ها هر یک مزایا و معایبی دارد ، هردو یه سهولت پاک می شوند ، طرح های متنوع و زیبایی دارند ، حساسیت زا نیستند .با این تفاسیر پاسخ دادن به این سوال که پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک کار چندان آسانی نیست . ضخامت کفپوش ها معمولا 2 یا 3 میلیمتر است و برای انواع ورزشی آن تا 5 میلیمتر نیز موجود می باشد. همانگونه که آراستگی سقف خانه ، دیوار ، اثاثیه منزل برای بهتر شدن فضای اطراف مان به کار میروند کف پوش ها نیز مسئولیت سنگینی در زیباسازی ساختمان به عهده دارند . خوشبختانه انواع کف سازی های نرم تر و ارتجاعی برای آشپزخانه ها وجود دارد که به همان اندازه که زیبا هستند کاربردی نیز هستند. چوب به دلیل ظاهرطبیعی اش به خانه جلوه ای طبیعی و زیبا می بخشد. نرمی بافت: برخی پارکتها بافت نرم و شکنندهای دارند که نصاب باید هنگام پوشاندن کف خانه این بافت سست را تقویت کند. با قیمت های ارزان می توان این کفپوش ها را خریداری کرد.

از دوام بسیار بالایی برخوردارند و حین استفاده از آن، می توان آنها را بارها صیقلی کرد. نصب این کفپوش ها بسیار ساده است و برخی از کاشی های لمینت آن زبانه و شیار دارند و در مکان کاملا ثابت باقی می مانند. تقریبا در همه انواع این کفپوشها از مواد بازیافتی استفاده میشود که این مقدار چیزی حدود ۳۰ تا ۹۷ درصد مواد سازنده کاشی را تشکیل میدهد.. استفاده از ابزار و مواد اصل و باکیفیت: پین ورک از ابزار و مواد اصلی و باکیفیت برای نصب و ترمیم کفپوشها و دیوارپوشهای شما استفاده میکند. سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش میباشد. تنوع و ترکیب رنگ های پارکت بسیار بیشتر از چوب است چرا که انواع مختلف چوب وجود دارد که قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد . کف پوش وینیلی یک گزینه ی مشهور کم هزینه، به هر دو صورت تایلی و ورقه ای و در طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها موجود است. نصب سخت و گران بودن از معایب کفپوش های سنگی است. اگر بخواهیم ویژگی های پارکت و سرامیک را به صورت موردی اشاره کنیم هر یک از آنها ویژگی ها و مزایا و معایب زیادی دارند اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه اشاره کنیم پارکت بهتر است یا سرامیک ، مطلب زیر میتواند کاربردی و مفید باشد .

دیدگاهتان را بنویسید