تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

برخورد اجسام تیز با سطح پارکت، چوب را خراش داده و باعث ایجاد خط و خش هایی که جلوه پارکت را خراب می کند می شود. یعنی این شیارهای بین پارکت لمینت هایی که کنار هم قرار داده می شود، اصطلاحا بصورت نر و ماده در هم قفل می شوند. در این روش، 4 لایه لمینیت (لایه ابتدایی، لایه دکوراتیو، لایه اصلی، لایه تحتانی) روی یکدیگر قرار میگیرند، به هم فشرده میشوند و با حرارات به یک واحد یکپارچه بدل میشوند. کنار تختههای لمینت ممکن است به سختی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. حداقل عمر مفید یک پارکت لمینت ایده آل بر اساس موارد ذکر شده چیزی در حدود 10 سال می باشد. کف پوش لمینت از چند سال پیش بازار پارکت چوبی را کساد کرده است. این دسته بندی برای مشخص کردن میزان استحکام و دوام کفپوش کفپوش لمینت (پارکت لمینت) از 1 تا 5 درجهبندی میشود. این سطح سخت در برابر لکهها مقاوم است و اگر روی آن لکهای ایجاد شود، پاک کردن آن آسان است. تمیز کردن شان بسیار راحت است. چوب افرا نیز گزینه مناسبی است، چراکه در حین زیبایی بسیار سبک است و مقاومت بالایی دارد. آیا میدانستید انتخاب طرح و رنگ کف پوش یا دیوارپوشها بر کوچک یا بزرگ نشان دادن منازل تاثیر دارد؟

معایب: یکی از معایب بزرگ کفپوش لمینت (پارکت لمینت) این است که قابلیت دوباره پرداخت شدن را ندارد. اگر لمینیت به شدت فرسوده است و خراش عمیق و یا شیار دارد، نمیتوانید مانند چوب سخت آن را سنباده بزنید یا پرداخت کنید؛ فقط باید آن را تعویض کنید. برخلاف چوب سخت واقعی، که قطعات معیوب و ناکارآمد زیادی دارد که باید دور ریخته شوند و یا مهندسی شوند، هیچ عیب و نقصی در کفپوش لمینیت وجود ندارد. نسبت به کاربردی که دارد باید بسنجیم پارکت بهتر است یا کفپوش؟ سریع: هنگام نصب کفپوش های لمینت قدیمی باید از چسب استفاده کنید، اما لمینت های جدید چندلایه هستند و فقط کافیست آنها را مثل پازل کنار یکدیگر قرار دهید. مواد مضر و شیمیایی که در این نوع کفپوش ها استفاده شده در زمان آتش سوزی آزاد می شود و مشکلات تنفسی زیادی بوجود می آورد همچنین این کفپوش ها با محیط زیست سازگار نیست و در صورتی که بخواهید آنها را تعویض کنید قابل استفاده نیستند.

AC2 (مسکونی): برای فضاهایی کاربر دارد که تردد متوسط است مثل اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. AC4 (تجاری): برای فضاهایی کاربرد دارد که تردد متوسط است مثل راهروها، سالن انتظار. روی لایهی طرحدار کفپوش لمینت یک لایهی پوششی محافظ وجود دارد. این خرده چوبها توسط یک لایه تصویری و یک لایه سایشی شفاف پوشانده شدهاند. این کار باعث محافظت بیشتر در برابر هرگونه رطوبت می شود و به عنوان یک مانع صوتی و عایق عمل می کند. کفپوش پارکت چوب نسبتاً مقاوم در برابر خراش است، با این حال، سنگهای تیز، ماسه یا اثاثیه سنگین که روی زمین کشیده میشوند میتوانند باعث خراشیدگی شوند با این حال می توان اقدامات پیشگیرانه را اعمال کرد. مزایا: بر خلاف چوب، که ممکن دجار فرو رفتگی شود، کفپوش لمینیت در بربر فرورفتگی و خراش مقاوم است. همه ما میدانیم که چوب خیلی راحت میسوزد، اما کفپوش کامپوزیت چوبی، مقاومت بیشتری در برابر آتش دارد و میتواند چندین دقیقه در برابر حرارت بالا مقاومت کند. از آنجایی که تختهها بدون فاصله در کنار یکدیگر قرار میگیرند، پارکت لمینت میتواند در برابر نفود آب مقاومت کند. نرمی بافت: خانم پادپری در ادامه صحبتشان درباره معایب پارکت چوبی ادامه میدهند: «برخی پارکتها بافت نرم و شکنندهای دارند که نصاب باید هنگام پوشاندن کف خانه این بافت سست را تقویت کند.

گرانی: برای ساخت پارکت باید درختها را قطع کرد و از چوب آنها پارکت ساخت که همین موضوع هزینه پارکت را خیلی بالا میبرد از طرفی همان طور که اشاره شد، نصب دشوار پارکت چوبی هزینه این جزء از دکوراسیون را به طور مضاعفی بیشتر میسازد. از نوارهای نازک تا طرحهای منبتکاری شطرنجی، که ظاهری تزیینی و متقارن ایجاد میکنند، هنگام انتخاب الگو برای کفپوش لمینیت، گزینههای زیادی وجود دارد. مات و براق بودن کفپوش تا حدی زیادی به دکوراسیون و طراحی داخلی منزلتان بستگی دارد. هر تخته لمینت کیفیت و ظاهر منسجم و یکپارچهای دارد. موکت و فرش به خاطر طرح ها و رنگ های متنوع و حتی بافت های مختلف و ملموس و لطیف آن با هر دکوراسیونی قابل ترکیبند. گروه خدماتی کفپوش دکوروز با همکاری با افراد مختلف در سراسر کشور آماده ارائه انواع خدمات لمینت (پارکت لمینت) و کفپوش (نصب و فروش) به تمام شهرستان های ایران و حتی شهر شما است. دکوروز ارانه کننده انواع کفپوش های طرح دار در ایران است. کفپوش pvc چوبی : کفپوش pvc چوبی دردو مدل با طرح های الواری و پارکتی در بازار عرضه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید