تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد نوع جنس کفپوش لمینت داده شد باید گفت که بیشتر از یک لایه نمی توان آن را سمباده زد بنابراین این پارکت ها برای اتاق هایی که کمتر استفاده می شوند بهترند. اگر از سرکه استفاده می کنید، لازم نیست نگران رگه ها، لکه ها یا چربی روی زمین خود باشید؛ یک قطره سرکه به یک سطل آب ولرم اضافه کنید و با تمیز کردن پارکت خود با این محلول، از براق شدن دوباره کف پوش های خود لذت ببرید. بنابراین اگر تصمیم گرفته باشید کمی از سرمایه ی خود را صرف تغییر این نما بکنید آن چنان تصمیم پشیمان کننده ای نخواهد بود. نگهداری این کفپوش لمینت ها بسیار آسان بوده و اگر از برند و مارک خوبی برخوردار باشند تفاوتی با چوب ندارند. بسیار پیش آمده که ما در انتخاب کف پوش مناسب برای خانه ی خود دچار تردید باشیم و ندانیم که از سرامیک یا پارکت و یا فرش معمولی و فرش تشریفات (به عنوان فرش راه پله، فرش کناره و. استفاده از پارکت لمینت یکی از راه ها برای داشتن کف منزل بسیار زیبا و با کاربری مناسب است.

رسیدن به پاسخ پارکت لمینت چیست بسیار ساده است. 8 پارکت های لمینت پس از نصب نیاز به قرنیز دارند. مراحل نصب به اینگونه خواهد بود که پس از پاک سازی کف باید یک لایه یا پرده ی نازک از پلی اتیلن انعطاف پذیر بر روی کف نصب گردد. لایهها به ترتیب عبارتند از پوشش نهایی یا لایه محافظ، لایه طرحدار، هسته اصلی لمینت و لایه زیرین (آخرین لایه). علاوه بر آن در حال حاضر پارکت و لمینت با کمک مواد خاصی پوشش دهی می شوند. علاوه بر رنگ پارکت ها شکل تیغه ها نیز برای افزایش این دید گسترده از اهمیت بالایی برخوردارند. اما با توجه به اینکه سرما عوارض بسیاری دارد و عوارضی چون کمردرد و پا درد ایجاد می کند و به علاوه زمانی که سرامیک ها خیس می شوند احتمال سر خوردن وجود دارد . در تولید لمینت از یک لایه محافظتی اکسید آلومینیوم استفاده می شود که مقاومت و استحکام آن را در برابر خراشیدگی و جسم نوک تیز بیشتر می کند. ضخامت پارکت های شناور حدود ۲٫۵ میلی متر ۶ میلی متر است و از لایه دکور یا تزئینی و یک لایه ی نهایی محافظ تشکیل می گردد که لایه نهایی از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که از لکه های دائمی و خراشیده شدن جلوگیری می کند.

البته برندهای مختلف ایرانی هم موجودند که قیمت پارکت ها برای هر متر حدود ۸۰ تومان هم تعیین کرده اند که البته با وجود اینکه پارکت ها از حساسیت زیادی برخوردارند نمی توان به برند هایی که با این نزول قیمت اقدام به ارائه خدمات می کنند اعتماد کرد و البته در این بین برندهای ایرانی دیگری نیز موجود است که از کیفیت به نسبت خوبی برخوردار بوده و قابل انتخاب برای معماران ایرانی هستند. لمینت ضخامتی در حدود ۷٫۸ تا ۱۲ میلی متر داشته در حالی که کفپوش پی وی سی ضخامتی برابر با دو تا سه میلی متر دارد . این کفپوشهای چوبی از قرن 17 میلادی در خانه اشراف مد شدند و تا یکی دو دهه قبل در ایران خودمان هم فقط ثروتمندان کف خانه یا محل کارشان پارکت بود. دوام پارکت ها بیشتر ازلمینت ها است و در صورتی که نگهداری مناسبی از آن داشته باشید به مدت 40 الی 80 سال عمر می کند این در حالی است که عمر لمینت فقط 10 سال است.

طبعا هر چه کف، شرایط بهتری داشته باشد اجرت نصب پارکت نیز کاهش پیدا می کند. گاهی با نصب یک پارکت لمینت ساده چنان فضای خانه تغییر می کند که حتی فضا قابل تشخیص نیست. سپس این لایه را در زیر پارکت شناور مانند یک عایق صوتی نصب می کنیم. حالا پس از نصب و نگهداری پارکت به دکوراسیون و فرم یک پارکت که تاثیر بسزایی در چهره و نمای یک اتاق دارد می پردازیم. برای مثال تیغه های باریک و بلند باعث می شوند تا فضای اتاق گسترده تر به نظر برسند. با سلام فرمودید محصولات شما برای گرمایش کف مناسب نیست. سلام برای کنار دیوار پذیرایی ک سنگ هست میشه کف پوش PVC استفاده کرد بدون اینکه سنگها رو جدا کنی ؟ کفپوش لمینت (پارکت لمینت) های شبهپلاستیک را نباید برای حمام استفاده کنید چون رطوبت زیادی را در خود جذب میکنند. طرح خود را با دقت ترسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید