تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

• در صورت نیاز بااستفاده ازلاک مخصوص پارکت و یا سنباده ودرزهاکه لابلای تایل بر جا مانده را بگیرید. • طول و عرض فضای مورد نظر را در نظر بگیرید. از این کف پوش ها در آشپزخانه، شرکتها، ادارات و فروشگاهها مورد استفاده میشود. به طور کلی به نصب پارکت لمینت بر روی دیوار به جای کف زمین، پارکت دیواری یا دیوارپوش گفته میشود. 4. قیمت PVC نسبت به لمینت کمتراست و به همین ترتیب زیبایی کمتری نیز دارد. 1. کف پوش PVC از جنس پلاستیک ولی لمینت از چند لایه چوب فشرده تشکیل شده است. این کفپوش ها برای مصارف خانگی نسبتا جدید هستند و از مواد ترکیبی که به کفپوش، ظاهری چوبی می دهد ساخته شده اند و به صورت لمینت هستند. این نوع کفپوش که در طرحهای مختلف تولید میشود اگر درست نگهداری شوند، طول عمر بالایی نیز خواهند داشت. این کار از جمع شدن کثیفی، خاک، مو و گرد و غبار احتمالی روی سطح پارکت لمینت که به مرور زمان باعث آسیب رسیدن به سطح پارکت لمینت میشود جلوگیری میکند. پارکت لمینت: نسل جدید پارکتها که لمینت نام گرفته است، از متریالهای مرغوب و ترکیب با چوب ساخته میشود.

2. PVC ضخامت کمتر نسبت به لمینت نسبت دارد. 3. کف پوش PVC کاملا در مقابل آب مقاوم است اما لمینت با این که نسبت به آب مقاومت بیشتر در مقایسه با پارکت دارد، اما کاملا ضد آب نیست. پارکت چوبی به دلیل استفاده از چوب طبیعی از قیمت بالاتری نسبت به پارکت لمینت برخوردار است پس از نظر قیمت این نوع پارکت ها نسبت به پارکت لمینت مقرون به صرفه نمی باشند.بر اساس مدل های گوناگون ، جنس و شرکت تولید کننده قیمت پارکت لمینت می تواند متفاوت باشد. نحوه اجرای کفپوش و پارکت لمینت نیز در تعیین کفپوش نقش مهمی ایفا می کند و طبیعتا اجرای کار با ظرافت متفاوت مسبب ایجاد قیمت متفاوت در محصول نهایی خواهد شد. همانطور که گفته شد قسمت بالایی کفپوش پارکت قابلیت سنباده کشیدن دارد. زمانی که یک نوع پارکت روی کف منازل نصب میشود، بر اثر استفاده مداوم به مرور دچار سائیدگی شده و در نتیجه طول عمر پارکت کم خواهد شد.

لطفا عمر کفپوشهای مختلف را اعلام بفرمایید؟ 6. از نظر بهداشتی لمینت بهتر از کفپوشهای PVC است. لمینت نسبت به پارکت در برابر آسیب دیدگیهای اجسام نوکتیز مقاومتر است. بعضی از مردم به اشتباه تصور می کنند که اگر پارکت بکار رفته در کف پوش خانه از جنس بامبو و یا افرا باشد (بدلیل مقاوم تر بودن جنس این دو نوع چوب نسبت به چوب سایر درختان) استفاده از آنها کاملا بی نقص و بهترین انتخاب است. • بسته های حاوی لمینت بهتر است حداقل دو یا سه روز قبل از نصب، در همان محلی که قرار است نصب شوند، گذاشته شوند تا لمینت ها با دمای محیط کم کم تطبیق پیدا کنند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، پارکت کف، پارکت لمینت ، دیوارپوش و غیره ساده ­ترین تجهیزاتی هستند که به ­راحتی می ­توانند دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار را با تغییری اساسی مواجه کنند. بنابراین اگر تصمیم به یک تغییر دکوراسیون اساسی گرفتهاید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. 3) با آمدن کفپوش های چوبی، استفاده از کفپوش پارکت کمتر شده است زیرا این نوع پوشش کف، لیز است و هر چند وقت یک بار باید به آن واکس مخصوص زده شود تا براق بودن خود را از دست ندهد.

پارکتها معمولا در انواع مختلفی تولید میشوند که هر یک دارای ویژگیهای خاصی هستند. پارکت نوعی از کفپوش است که از جنس چوب طبیعی، برای تولید پارکت از فرآیند خاصی استفاده نمیشود. اجرت نصب پارکت که توسط نصاب پارکت اعلام می شود به میزان حجم پروژه، سختی کار و البته نوع چیدمان تایل های پارکت بستگی دارد. در حالی که لمینت را میتوان چندین بار استفاده کرد به کف زیرین هم آسیب نمیزنند. 5. کفپوش PVC مانند پارکت با چسب به کف نصب میشوند.در نتیجه هم به کف آسیب میرسانند و هم یک بار قابل استفاده است. پوشش کف اگر به درستی انتخاب شود میتواند هماهنگی خاصی با دکوراسیون خانه مانند نورپردازی و مبلمان و… مورد اول مساحت کف فضایی است که قصد اجرای پارکت را دارید. قیمت نصب پارکت با توجه به نوع اجرای کار و مهارت نصاب مشخص می شود. نوع متریال و کیفیت کار بر قیمت پارکت تاثیر مستقیم دارد. تفاوت کفپوش و پارکت را از جنبه های دیگر بررسی کنید و زیاد روی قیمت ها متمرکز نشوید. این روزهای بابت اینکه کفپوش تمامی منازل و یا واحدهای تجاری و اداری رنگ طبیعی به خود بگیرد همه مشتری ها دنبال کفپوش چوبی هستند اما به جهت گران بودند این نوع کفپوش ها که پارکت هم نامیده می شود دلسرد میشوند ولی ما در شرکت آذران دکور برای ایشان عزیزان همواره راه حل خودمان را داریم و معرفی کف پوش لمینت هم زیبایی چوب را دارد و هم نیم نگاهی به قیمت دارد و قیمت بسیار مناسب تر از هر نوع کفپوش دیگر را به ارمغان می اورد.

دیدگاهتان را بنویسید