تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

قیمت این نوع کفپوش به جنس چوبی درختی که از آن تهیه شده و اجرت نصب و همچنین میزان فضایی که انتخاب می کنید بستگی دارد. در نصب کفپوش باید یک سری اصول برای مقاومت در برابر راه رفتن و ضربه دیدن انجام شود اما در نصب پارکت های دیواری این اصول نیازی نیست. فقط کافی است تیزی پاشنه کفش خود را تصور کنید تا میزان خط و خشی که با راه رفتن روی آن ایجاد میشود را به خوبی دریابید. به این سرعت قیمتا بالا رفتن؟ این پارکت با قرار دادن قطعات در کنار یکدیگر سطح یک ساختمان را پوشش می دهند. کفپوش اپوکسی نوعی کفپوش با کاربرد خانگی و صنعتی است. باعث شده تا در صنایع مختلف و بیمارستانها کاربرد زیادی دارد. به همین دلیل در استفاده از پارکت در خانه، باید حتما این نکته را مورد توجه قرار داد که اگر آب بر روی پارکت بریزد باید به سرعت آن را خشک کنید تا پارکت دچار مشکل نشود. لمنت ها با کمک شیارهایی که روی آنها قرار دارد بهم دیگر متصل می شوند. هم چنین می توان روش های دیگری مانند رنگ آمیزی، طرح های تزیینی و گرافیکی را با روش پرداخت بتن ترکیب کرد و طراحی های خلاقانه ایجاد کرد.

استفاده از چوب به عنوان کفپوش در کف منزل در کنار مزایا و زیباییهایش، مشکلاتی همچون دشواری در نظافت، بادکردن پارکت هنگامی که در معرض رطوبت قرار بگیرد و گران بودن هم دارد. این دیوارپوش به عنوان یک محافظ در مقابل عوامل طبیعی و غیر طبیعی تخریب کننده دیوار مقاوم است. پارکت پلاستیکی در واقع همان کفپوش پلاستیکی است که به اشتباه به عنوان پارکت پلاستیکی سرزبان ها افتاده است. نسبت به چوب طبیعی، کامپوزیت از قیمت کمتری برخوردار است. این نوع کفپوش طرحی شبیه به چوب دارد اما مزایای آن نصب به پارکت های چوبی باعث محبوبیت و برتری آن شده است. به همین علت پیشنهاد می کنیم اگر مهارت کافی در نصب پارکت را ندارید از نصاب پارکت هوم سرویز کمک بگیرید. پارکت ها از یک سری قطعات تشکیل شده است که با قرار گرفتن در کنار هم سطح را پوشش می دهند، در گذشته به کمک چسب این قطعات به زمین متصل می شد اما پارکت های امروزی به کمک کلیک به هم متصل شده و آسیبی به کف نمی زند. در انتها هم روی آن را لاک و ساب میزنند. لمینت ها نسبت به کاشی و سرامیک هم نیز ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند.

به نظر شما کفپوش پی وی سی بهتر است یا لمینت ؟ لمینت ها از 4 لایه فشرده ساخته شده اند این لایه ها شامل: لایه ابتدایی، لایه دکوراتیو، لایه اصلی و لایه تحتانی است. اما شاید برای منزل شما این مدل کفپوش مناسب نباشد. لمینت ها نیز دارای درجه بندی متفاوتی در AC هستند و با توجه به محل مورد نظر کفپوش مناسب را انتخاب می کنیم. این دیوارپوش علاوه بر استحکام و مقاومتی که دارد می تواند با کفپوش سطح ست شود و یک جلوه بسیار زیبا برای محیط شما داشته باشد. همچنین با توجه به قرار گیری ستون ها، چارچوب درب ها و بقیه اجزایی که بر روی زمین قرار می گیرند، تعیین متراژ دقیق کار دشوار خواهد بود. سپس با توجه به کارایی، زمان ، دوام و.. زمان ساخت پارکت لمینت از پارکت چوبی بیشتر است به این دلیل که باید چندین قطعه چوب برای ساخت استفاده شود.

این نوع کفپوش زیباترین و منحصربه فرد ترین نوع موجود است که با گذر زمان نیز هیچ وقت قدیمی نمی شود. پارکت لمینت طرح دار با کارشناسان دکوروز تماس حاصل نمایید. با دنبال کردن این مقاله میتوانید جوابی جامع و کامل در برابر این سوالات دریافت نمایید. این نوع از کفپوش ها با ضخامت کم، عایق حرارت، رطوبت و آنتی باکتریال است. سلام من شمال زندگی می کنم و در زمستان کف طبقه پایین خانه رطوبت زیادی دارد . این پارکت ها دسته ایی از انواع پارکت چوبی و لمینت هستند اما به جای نصب روی کف بر روس دیوارها نصب می شود. قیمت نصب پارکت در مقابل مزایای زیاد آن به صرفه است. 6. لمینیتها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند. پارکت ها در برابر اجسام نوک تیز بسیار حساس هستند و به سرعت آسیب می بینند، اما لمینت ها نسبت به پارکت ها در این موضوع مقاوم تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید