آشنایی با کف پوش پارکت ،نحوه نصب و تمیز کردن آن – چوب و هنر

برای نصب پارکت بر روی زمین برای جلوگیری از ایجاد صدای اضافی میبایست پارکت را روی لایهای فومی نصب کنند، اما برای نصب دیوارپوش نیازی به این کارهای خیلی ساده هم نخواهد بود. نصب و استفاده از پارکت، بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، پارکت کف، پارکت لمینت ، دیوارپوش و غیره ساده ­ترین تجهیزاتی هستند که به ­راحتی می ­توانند دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار را با تغییری اساسی مواجه کنند. انتخاب دیوارپوشهای نسل جدید یا انتخاب پارکت لمینت به عنوان دیوارپوش به فضای مدنظر و سلیقه شما بستگی دارد؛ چراکه انتخاب هر یک از آنها جذابیت خاصی به فضا میدهد. پارکت نسل جدیدی از کفپوش است که معمولاً در منازل، دفاتر کاری و فروشگاهها مورد استفاده قرار میگیرد. پارکت لمینت: نسل جدید پارکتها که لمینت نام گرفته است، از متریالهای مرغوب و ترکیب با چوب ساخته میشود. معمولاً مشاوران طراحی دکوراسیون پیشنهاد میکنند برای ایجاد هماهنگی بین کف منزل با دیوار، بخشی از دیوار را با استفاده از دیوارپوش دیزاین کنید. این کفپوش ها از تصاویز زاویه دار در کنار لایه های نیمه شفاف متعدد برای ایجاد حس سه بعدی بودن تصاویر بهره می گیرند.

کفـپوش ها در بیشتر مکان های ورزشی و همچنین برخی استخرها برای جلوگیری از سر خوردن استفاده می شوند. پارکت نوعی از کفپوش است که از جنس چوب طبیعی، برای تولید پارکت از فرآیند خاصی استفاده نمیشود. پارکت به دلیل قیمت بالا و مشکلات نگهداری، چندان در بازار استفاده نمیشود. لمینت که در بازار بیشتر با اسم پارکت لمینت معروف است از چند لایه چوب فشرده تهیه میشود و بر خلاف پارکت مستقیما از چوب درختان تهیه نمیشود. کفپوش پارکت لمینت یکی از محبوبترین و پر طرفدارترین انواع کفپوش هایی است که برای پوشش کف ساختمان به کار میرود. در حال حاضر در کشور ما شرکتهای بسیاری به تولید انواع پارکت و دیوارپوش میپردازند، بنابراین برند تولیدی پارکت و جنس آن دو فاکتور مهم برای تعیین قیمت خرید پارکت لمینت به شمار میرود. سلام. قیمت کفپوشها همراه با نصب هستش یا بدون نصب؟ چوب، یک متریال پرطرفدار برای کف آشپزخانه، بیش از سنگ، سرامیک، چینی یا بتن به مفاصل ما رحم می کند. ذهنهای خلاق همواره موجب ابتکار عملهای جالبی میشوند، استفاده خلاقانه از برخی تجهیزات دکوراسیون داخلی مثل پارکت میتواند دکوراسیونی جذاب و زیبا خلق کند. از طرفی پارکت لمینتهایی که بر روی دیوار نصب میشوند، طبیعتا مقاومت بالاتری نسبت به آب و شدت ضربات نشان خواهند داد.

زمانی که یک نوع پارکت روی کف منازل نصب میشود، بر اثر استفاده مداوم به مرور دچار سائیدگی شده و در نتیجه طول عمر پارکت کم خواهد شد. این نوع کفپوش که در طرحهای مختلف تولید میشود اگر درست نگهداری شوند، طول عمر بالایی نیز خواهند داشت. • طول و عرض فضای مورد نظر را در نظر بگیرید. قبل از سرمایه گذاری وقت و هزینه در کف پارکت، جنبه های مثبت و منفی پارکت را به دقت در نظر بگیرید. • در صورت نیاز بااستفاده ازلاک مخصوص پارکت و یا سنباده ودرزهاکه لابلای تایل بر جا مانده را بگیرید. موقع نصب، برچسب پشت کفپوش تایل ها جدا می شود و هر تایل در موقعیت مناسب، در کف ساختمان نصب می شود. • بسته های حاوی لمینت بهتر است حداقل دو یا سه روز قبل از نصب، در همان محلی که قرار است نصب شوند، گذاشته شوند تا لمینت ها با دمای محیط کم کم تطبیق پیدا کنند. 3. کف پوش PVC کاملا در مقابل آب مقاوم است اما لمینت با این که نسبت به آب مقاومت بیشتر در مقایسه با پارکت دارد، اما کاملا ضد آب نیست. کفپوش ضد اسید در واقع نوع پیشرفته فرمولاسیون کفپوش اپوکسی می باشد که با اضافه کردن مواد و افزودنی به ملات از خوردگی وسایل و تجهیزات صنعتی جلوگیری می کند.

این دسته از کفپوشها که کاملاً از چوب ساخته میشوند، آب را به راحتی جذب کرده و ضد آب نیستند. پارکت چوبی: این نوع از کفپوش که از چوبهای باکیفیت ساخته میشوند، ظاهری بسیار زیبا داشته و عایق صدا، سرما و گرما نیز میباشند. این مدل کفپوش که دیگر نیاز به چسب ندارد و فقط با فوم های سایلنت به صورت کلیک در هم نصب می شود بسیار کار را آسانتر کرده است، سهل بودن اینکار این گونه است که با کلیک کردن هر کدام از کف پوش در کنار هم میتوانیم یک فضای زیبایی را برای کف پوش شما به ارمغان بیاوریم. جالب است بدانید مهندسین خلاق با استفاده از پارکت لمینت توانستهاند ابتکاری نوین و جالب را به اجرا درآورند که میتوان نامش را پارکت دیواری گذاشت. در چه مکانهایی میتوان پارکت دیواری نصب کرد؟ به طورکلی پارکت دیواری برای قسمتهایی از دیوار پذیرایی منازل، سالنهای کنفرانس، دفاتر اداری، فروشگاهها و بوتیکها، رستورانها و غیره قابل نصب است. پارکت نوعی کفپوش چوبی است که با چیدمان اسلایدهای کوچک چوب در الگوهای مشخص و تکراری ساخته میشود. پارکت پلاستیکی: همانطور که از نام این نوع کفپوش مشخص است، آن را از مواد پلاستیکی ساخته و با کمک تکنولوژیهای جدید طراحی میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید