آشنایی با کف پوش پارکت ،نحوه نصب و تمیز کردن آن – چوب و هنر

در مطالب امروز ما درباره معایب پارکت و مزایا پارکت مطالبی را برای شما به تهیه کردیم که امیدواریم مورد توجه شما مخاطبین قرار گرفته باشد و جواب سوالات خود را درباره مزایا و معایب پارکت گرفته باشید. شاید وقتی نام بتن به میان می آید، همه ی ما همان ظاهر خنثی و خشن همیشگی به ذهنمان بیاید. وقتی از سنگهای نرم در حمام استفاده میشود، هم خستگی از پاهای شما گرفته میشود و هم حمام جلوهای خاص و زیبا به خود میگیرد. با این حال، گرچه دقت و علاقه بصری کفپوش پارکت در مکانهای رسمی یک مزیت است؛ اما در مناطق دیگر میتواند یک نقص باشد. مانند چوب پنبه، استفاده ی مداوم از یک پرداخت محافظ باعث می شود زیبایی این متریال برای سال ها حفظ شود. اگر از سرامیک کف آشپزخانه تان خسته شده اید و می خواهید متریال های جدید و متفاوت را امتحان کنید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما راهنمایی کنیم.

شاید بتوانید در بخش فرش و موکت از ویترین محصولات ما قالیچه ی مناسب تان را پیدا کنید. چوب، یک متریال پرطرفدار برای کف آشپزخانه، بیش از سنگ، سرامیک، چینی یا بتن به مفاصل ما رحم می کند. چندین سال است که طراحی و توسعه ی استنسیل با ارائه ی گزینه های تقریبا نامحدود برای مصرف بتن در کف فضاهای داخلی مورد استفاده قرار گرفته است. برای اینکه از خریدتان رضایت داشته باشید بهتر است همه جوانب را با دقت بررسی کنید. با استفاده از مصالح دانهای (مصالحی که میتوان آنها را به مادهای دیگر مانند بتن اضافه کرد) مانند شیشه، چینی، نرمه خاکستر (باقیمانده نرم حاصل از سوختن گرد زغال که همراه دود از کوره دیگ بخار خارج میشود؛ البته اگر نرمه خاکستر در منطقه زندگی شما تولید نشده است بهتر است از آن استفاده نکنید، چراکه در حمل و نقل احتمالا اثراث دوستدار محیط زیست این ماده از بین رفته است) بتن خود را سبز و دوستدار محیط زیست کنید.

لازم به ذکر است که جهت پوشش و جلا دادن پارکت از ماده ای بنام رزین استفاده میشود که سمی و سرطان زا بوده و پیشنهاد میشود که حدالامکان تمدید این مواد را دیر به دیر انجام دهید. هنگامیکه به بهبود ظاهر و کیفیت خانه خود فکر میکنید، باید انواع کفپوشهایی را که میخواهید در طراحی داخلی خود قرار دهید در نظر بگیرید. اصلاً تفاوت کفپوش و پارکت در چیست؟ اما اگر بخواهیم تفاوت این دو را به صورت خلاصه بیان کنیم، میتوان به تفاوت آنها در نحوه ی نصب، مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر اجسام نوک تیز و دوام و قیمت و تعویض و طرح و زیبایی و نگهداری اشاره کرد. این موارد، تفاوت بین پارکت و لمنیت را به خوبی نشان می دهد. اگرچه موازئیکهای مرمری قسمت نسبتا بالایی دارند اما در حمامهایی که مساحت زیادی ندارند گزینه بسیار خوبی هستند. چوب پنبه که از لایه ی خارجی پوست درخت بلوط برداشت می شود، به دلیل سطح بالای زیرسازی، یک گزینه ی فوق العاده و منعطف برای کف سازی آشپزخانه است. در عین بادوام بودن، در زیر پا نرم است و در طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها وجود دارد.

این رنگ ها با تأثیری که بر ظاهر بتن می گذارند، سطوح تاریک، غیر براق و یکنواخت را جان می بخشند. رنگ های اکریلیک با پایه ی آبی که به طور خاص برای بتن فرموله شده اند، بر خلاف رنگ های اسیدی، بدون واکنش هستند و سطحی یکنواخت تر، شفاف تر و براق تر مانند مرمر ایجاد می کنند و جنسی شبیه به استیل را القا می کنند. در حال حاضر با روش استنسیل بتن در کف، رنگ و بافت های جذاب متنوع و مقرون به صرفه ای می توان ایجاد کرد. از موکت نیز می توان برای کفپوش زیرزمین استفاده کرد. این چوب را می توان به راحتی به رنگ های دلخواه رنگ آمیزی کرد. این متریال در انواع رنگ ها، الگوها و بافت ها و به صورت تایل یا تخته متناسب با دکوراسیون داخلی منزل شما موجود است. وینیل در رنگ ها، طرح ها و بافت های متنوع عرضه می شود. رنگ هایی که با اسید ایجاد می شوند، در بتن نفوذ می کنند و با آن واکنش می دهند، بنابراین جزیی از بافت بتن می شوند که با گذشت زمان محو یا پوسته پوسته نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید