آشنایی با امکانات و مزایا و معایب هود صدرا در IPEMDAD

در صورت مسدود بودن مسیر خروجی فشار وارده سبب سوختن موتور هود می گردد. گاهی بر اثر لانه گذاری پرندگان یا عدم دقت در هنگام ساخت ساختمان خروجی هوا مسدود می شود لازم است هنگام نصب هود، خروجی حتماً چک شود و در صورت بسته بودن حتماً راه آن باز شود. لازم است حداقل هر یکماه یکبار بسته به مقدار زمان آشپزی تان این فیلترها با آب داغ و مایع ظرفشویی و اسکاچ نرم شسته شوند. اکثر هودهای موجود در بازار از فیلتر آلومینیومی بهره میبرند که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی بوده و به راحتی از هود جدا و بسته میشود و طول عمر بالایی نیز دارد . اکثر هودها دارای سه یا چهار سرعت ( دور موتور ) هستند که می­توانید به وسیله آن میزان قدرت مکش را برحسب میزان آلودگی و حجم هوا تنظیم کنید. قدرت مکش از 190 تا 960 متر مکعب. فاصله استاندارد و صحیح نصب هود آشپزخانه بین 65 تا 75 سانتی متر از سطح گاز رومیزی آشپزخانه می باشد.

این صفحه به سمت بالا آمده و به صورت 90 درجه از سطح اجاق گاز قرار می گیرد. با چرخش فن، هوا به همراه ذرات معلق چربی به داخل هود کشیده شده و از بالای هود به سمت خروجی ساختمان هدایت می­شود، فن هودهای موجود در بازار به دو صورت در دو نوع پلاستیکی و فلزی می­باشند. مزیت فیلتر فلزی نسبت به نوع الیافی در این است که به طور مداوم قابل شستشو می باشد. به علامتی که برای شستشوی فیلتر و تعویض آن نشان می دهد توجه کنید و در آن زمان این کار را انجام دهید. از مزیت فن های فلزی طول عمر بالا و عدم تغییر شکل در اثر حرارت می باشد وبا توجه به مزیت فن فلزی نسبت به پلاستیکی هودهای گروه صنعتی ناب استیل مجهز به فن فلزی میباشند. تمامی مراحل تولید هود در کارخانجان استیل البرز تحت نظر مدیریتی قوی و متخصصین مجرب انجام می گیرد. هود زیر کابینتی» هود زیرکابینتی در واقع مدل منسوخ شده هود آشپزخانه است که عمدتا برای کابینتی های قدیمی تر مورد استفاده قرار می گیرد.

در این اپیزود میشنوید که فضای آن اردوگاه چطور بر روی افراد تاثیر گذاشت و باعث شد که برای حقوق هود مبارزه کنند. این فیلترها باعث نفس کشیدن راحت هود خواهد شد. در نوع اریب وقتی در هود را باز می کنیم یک یا دو عدد فیلتر آلومینیومی مشاهده می شود و در انواع دیگر زیر هود را که نگاه کنید این فیلتر قابل دیدن می باشد. در این نوع هود بوی نامطبوع و دود منتشر شده در فضای آشپزخانه توسط دودکش هود به فضای بیرون آشپزخانه هدایت می شود. از آنجائی که نقش هود در آشپزخانه های امروزی به عنوان یک دستگاه تهویه کننده هوای پیرامون خود بسیار پررنگ تر از قبل می باشد، داشتن انتخابی هوشمندانه در این زمینه را به کاری حساس بدل کرده است؛ به ویژه آنکه هودهای مختلف دارای امکانات و تجهیزات متفاوتی همچون صفحه نمایشگر،سنسور، ریموت کنترل، درب اتوماتیک، بدنه استیل ضد لک، فیلترهای آلومینیومی قابل شستشو، فیلتر ذغالی و غیره می باشند. از نظر جنس بدنه، بیشترین نمونههایی که در بازار به فروش میرسند، مدلهای استیل و شیشهای است. یکی از نکات مهمی که هنگام خرید هود باید در نظر بگیرید، اندازه هود است. برای خرید هود یا سایر لوازم آشپزخانه یکی از آیتم های مورد توجه خریداران ، لیست قیمت هود است.

با این حال به علت نداشتن تهویه، دیاکسید کربن حاصل از پخت و پز در آشپزخانه به جا میماند که باعث سردرد و خستگی می­شود. این نوع فیلترها گرد و غبار و چربی را به خود جذب میکنند، گرچه به اندازه هودهای دارای هواکش مؤثر نیستند اما به هر حال تا حدودی موجب پاک ترشدن هوای آشپزخانه میشوند. این هود با توجه به نوع قرارگیری و شکل ظاهری به هود شیب دار نیز معروف است. البته این مورد مختص هودهای اریب یا شیب دار است. تمامی هودها مجهز به لامپ های هالوژنی یا ال ای دی هستند که به شما کمک میکند تا اجاق گاز و غذایتان را بهتر ببینید، همچنین بعضی از هودهای لوکس مجهز به لامپ های تزیینی با قابلیت تغییر رنگ نیز می­باشند. هنگامی که بیش از سه شعله از گاز رومیزی آشپزخانه تان در حال استفاده است بهتر است در هود باز بماند تا مکش مفیدتری اتفاق بیفتد. امروزه با پیشرفت هایی که دستگاه های تهویه آشپزخانه های خانگی داشته اند، کمپانی های متعددی اقدام به طراحی و تولید انواع مختلفی از هود آشپزخانه کرده اند که با توجه به متراژ آشپزخانه، اندازه اجاق گاز و همینطور دکوراسیون خانه می توان گزینه مناسب را از میان مدل های متنوع انتخاب کرد.

0 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با امکانات و مزایا و معایب هود صدرا در IPEMDAD;

دیدگاهتان را بنویسید